Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Mobilya

Deri yastık ve puf modelleri

3 Nisan 2013 2.984 kez okundu Yorum yapılmamış

deri pufYapay deriden üretilen yastık ve puf modelleri son dönemde özellikle çağdaş dekorasyon tarzının benimsendiği evlerde ve yaratıcılığın önem kazandığı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin dekorasyonunda sıkça karşımıza çıkmaya başladı. Bazıları hala suni deri kullanıldığı için bu puf ve yastık modellerine pek sıcak bakmasa da, dünyanın dört bir yanında organik deri kullanımına şiddetle karşı olan pek çok insan oldukça farklı ve şık bir görsellik vaat eden bu ürünlere yoğun rağbet gösteriyor. Özel baskılarla neredeyse sınırsız renk seçeneğiyle sunulan bu yastık ve puflarda desen konusunda da hayal gücünün sınırlarını zorlayan ilginç görseller karşımıza çıkıyor. El işçiliğiyle de üretilen farklı modellerin bulunduğu yastık ve puflar arasında oldukça pahalı ürünler bulunduğunu da en baştan söylemekte yarar var. Suni deri kullanıldığı için ucuz olacağı düşünülse de, bu yastık ve pufların özel tasarım el işçiliğiyle üretilen konsept modelleri tahmin edilenden biraz daha pahalı olabiliyor.

suni deri yastıkFazla yer kaplamadıkları için minimalist dekorasyon tarzının da oldukça sevdiği deri yastık ve puflar, birer aksesuar kimliğine de sahip olduğu için mekan tasarımların renk katmak için kullanılabiliyor. Dekorasyona farklı bir soluk getiren ve tamamen nötr tonların hakim olduğu İskandinav  stillerine dahi pozitif etki sağlayabilen deri yastıklar, hemen hemen her mobilya takımıyla da kolayca uyum sağlayabiliyor. Birçok farklı renge ev sahipliği yapan deri puflar da hem mekana daha zengin bir görüntü katıyor hem de sunduğu rahatlıkla daha fazla konfor vaat eden bir mekan yaratılmasına yardımcı oluyor. Orijinal tasarımların kendi başına birer algı objesi haline dönüştüğü puf modelleri, ofis ve mağazalarda da oldukça farklı şekillerde kullanılabiliyor.

suni deri pufEv dekorasyonunda özellikle salon ve oturma odalarında kendine yer bulan deri puflar, oturma gruplarının sunduğu rahatlığın perçinlenmesi için de tercih edilebiliyor. Televizyon karşısında ayakların uzatılarak tam manasıyla keyif yapılmasını sağlayan bu puflar özellikle çocuklu ailelerin de işine yarıyor. Çocuk odalarının en çok tercih edilen ürünlerinden olan bu pufları satın alırken, suni deri malzeme sebebiyle üretim kalitesinden emin olunan markaların tercih edilmesinde de yarar var. Renkli tasarımları ve sıcak renkleriyle yüksek enerji vaat eden bu puflar, çocuk odası dekorasyonunun ruhuna da tam uyum sağlayacaktır. Alan sorunu yaşanan evlerde de fazladan oturma alanı olarak kullanılabilen pufların kalabalık ortamlarda yararlı bir sehpa olarak kullanılması da mümkündür.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.