Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Mobilya

Desenli döşemelik kumaşlar

22 Ekim 2012 4.244 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyonunda ortamın daha sıcak hale gelmesini sağlayan desenli kumaşları yeni sezonda da birçok farklı alanda karşımıza çıkıyor. Oldukça geniş bir kullanım imkanı sunan döşemelik kumaşlarda rengarenk desenlerin kullanılmasıyla evinizde samimi bir ortam oluşmasını sağlayabilirsiniz. Mobilyalarda berjer koltuklarının yeniden trend tasarımlarda boy göstermesi ile birlikte desenli döşemelik kumaşlar da değer kazanmış durumda. Avrupalı markaların yeni sezon salon ve oturma odası tasarımlarında sıkça kullandığı desenli kumaşlar, tekli koltuklardan geniş oturma gruplarına kadar her zevke uygun modellerin sıcak bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Geleneksel, klasik, Country, romantik ve geçen yılın olduğu gibi bu sezon da trendleri arasında yer alan Vintage stilleriyle oldukça uyumlu olan desenli kumaş kaplı koltuklar ile ferah mekanlar yaratmak daha kolay hale geliyor.

Vintage kadar adından söz ettiren dekorasyon stillerinden olan İngiliz tarzı, salon dekorasyonlarında giderek daha fazla tercih ediliyor. Neredeyse her renk kumaşın bir arada kullanılabildiği İngiliz tarzının karakteristik öğeleri arasında yer alan desenli döşemeler, evlerin sıradanlıktan sıyrılarak beğeni toplayan samimi bir atmosfer kazanmasını sağlıyor. Patchwork kumaşların da oldukça farklı biçimlerde kullanıldığı İngiliz tarzı dekorasyonda kendi zevkinize uygun kumaşları bulma konusunda herhangi bir sorun yaşamayacağınız ise garanti. Üzerinde onlarca renk barındıran Patchwork kumaşlar ile her dekorasyon tarzına ve her mekana kolayca uyum sağlayan aksesuarlar bulabilirsiniz. Bazen farklı desenlere sahip olan döşemelik kumaşların kullanıldığı oturma minderleri bile odanın ilgi odağı haline gelerek tüm mekandaki en çok beğenilen unsur olabiliyor.

Nostaljik görünen mekanlarla özdeşleştirilen desenli döşemelik kumaşlar günümüzde modern dekorasyon stillerle birlikte de kullanılır hale geldi. Özellikle siyah beyaz kontrastıyla uyumun yakalandığı modern tasarımlı mekanlarda oluşan aristokrat ve donuk havanın kırılması için kullanılan desenli kumaşlar, mekanda bir aksesuar görevi görüyor ve ortamın daha canlı bir hale gelmesine yardımcı oluyor. Farklı dekorasyon stillerinde kullanıldığından modası geçmeyen desenli döşemelik kumaşların bu açıdan “ölümsüz” olduğu dahi söylenebilir. Ev dekorasyonunun kendine ait bir karakteri olmasını sağlayan döşemelik kumaşlar, modern aksesuarlar birlikte kullanılarak sentez bir tarz oluşmasını da sağlayabilir. Avrupa’da yeni sezonun en popüler konseptlerinden biri olan modern aksesuarlar ile desenli kumaşların bir arada kullanımı, küçük mekanlarda daha ferah ve sıcak bir etki yaratmak için sıkça kullanılıyor. Tüm bunların dışında bu kumaşların ciddi anlamda ucuz olması, herkesin dilediği tasarımı çok küçük bütçelerle oluşturmasını sağlayacaktır.

Rahnansaika

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.