Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Desenli duvar boyaları ile farklı duvarlar

19 Mayıs 2012 13.016 kez okundu Yorum yapılmamış

İç ve dış mekan duvarlarının boyaması esnasında kullanılan desen ruloları boyanın çok farklı desenlere ve efektlere sahip olmasını sağlayarak, çok farklı ve bir o kadar da şık görünen duvarlar oluşmasını sağlar. İlk bakışta çok zor ve ustalar tarafından yapılabilecek bir iş gibi görünmesine rağmen aslında biraz boya tecrübesi olan her insanın rahatlıkla kullanabileceği desen ruloları ile farklı duvarlara sahip olabilir ve herkesin bu sıra dışı duvarları beğenmesini sağlayabilirsiniz. Desen rulosu ile ilk defa duvar boyayacaksanız sedef boya kullanmanız hem daha kolay boyama yapmanızı hem de duvar deseninin çok daha yumuşak bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

Desen rulosu ile doğrudan boyamaya geçmede önce alt zeminin renginden emin olmanız gerekir. Şayet yeni boyanmış bir duvarınız varsa ve duvarın rengi uygulayacağınız desen ile uyumluysa doğrudan desen efekti uygulamaya geçebilirsiniz. Eğer duvarı boyamanız gerekiyorsa normal bir boya rulosu ile bir kat boyama yaptıktan sonra duvarın tamamen kurumasını bekleyin ve desen rulosu ile boyama işlemine daha sonra geçin. Astar olarak kullanacağınız boyanın su bazlı silikonlu boya olması işinizi büyük oranda kolaylaştıracağı gibi desenin de çok daha uzun süre ilk günkü görünümünü korumasını sağlayacaktır.

İkinci kat boyamayı tercihen kısa tüylü bir duvar rulosu ile ince bir kat olarak uygulayın ve boyanın kurumasını beklemeden desen rulosu ile uygulamaya geçin. Bu aşamada boyanın kurumasını beklemeden desen rulosu ile boyanın üzerinden hızlı bir şekilde geçmeniz gerektiğinden, küçük alanlarda çalışmanız çok daha akıllıca olacaktır. Desen rulosuyla yalnızca ikinci kat boyanın üzerinden geçmeniz yeterli olacaktır. Desen rulonuzu boyaya batırmaya çalışmayın ve yumuşak hareketler ile ıslak haldeki boyanın üzerinden geçin. Şayet baskı aparatı kullanarak desen yapacaksanız yanınızda bir sünger rulo bulunmasında yarar var.

Baskı aparatı kullanarak yaprak, kuş, çiçek gibi desenler uygulamak istiyorsanız yine ikinci kat boyayı uyguladıktan sonra hızlı bir biçimde desen çalışmasına geçmeniz gerekir. Ancak bu aşamada baskı aparatı ile deseni yaptıktan sonra boyanın akmaması için önce sünger rulo ile boyanın fazlasını almalı ve daha sonra aparat ile desen uygulamasına geçmelisiniz. Bu şekilde küçük alanlarda çalışarak tüm oda duvarlarında farklı desenler oluşturabilir ve çok estetik görünen bir mekan yaratabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.