Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Doğadan esinlenen lavabo modelleri

8 Haziran 2012 2.583 kez okundu Yorum yapılmamış

Doğal ürünlerin insan sağlığı üzerinde olumlu etkisi tartışılmaz bir gerçektir. Bu nedenle organik sebze, meyve üretimi artmaktadır. Gıdanın dışında giyim de de organik giysiler tercih edilmeye başlandı. Giyim ve gıdanın dışında kullanılan ev eşyaları konusunda da organik üretim ve kullanımlar yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı. Doğal ahşap mobilyalar, ev aksesuarları, mutfak gereçleri kullananların sayısı da artmakta.

Banyo da ise estetik açıdan doğal görüntüleri yansıtan banyo küveti, lavabo ve banyo aksesuarları tasarımları yapılıyor. 2012 Palomba Collection İtalya olarak basında yer alan banyo küveti ve lavabo deniz kıyısındaki kayalıkları çağrıştırıyor.

İtalyan tasarımcılar tarafından tasarlanan banyo tasarımı modern tarzda ve estetik görüntülü bir banyo oluşturuyor. Küvet, lavabo ve aksesuarlardan oluşan tasarımı oluşturan tasarımcı deniz, uçurum ve kayalardan etkilenerek tasarladığını açıklıyor. Tek parça görünüm sergileyen ayaklı lavabo ve  banyo küveti doğada bulunan görüntüleri çağrıştırıyor. Banyo küveti sanki deniz kıyısında bir kaya gibi duruyor. Taş bir heykel gibi görünüyor. Küvetin sırt  yaslanacak kısmının ergonomik yapısı gözden kaçmıyor. Özellikle uzun vücutlar için ideal dinlendirici ve rahatlatıcı olacağı görünüyor.

Birkaç farklı banyo tasarımlarına bakıldığında hepsi uçurum kayalarını anımsatıyor adeta. Banyo içerisinde kullanılan diğer aksesuarların ve banyo armatürlerinin  banyo konseptine uyumu ve şıklığı  gözden kaçmıyor. Banyo küveti, lavabo ve aksesuarlar için beyaz rengin ideal bir renk olduğu, şık ve zarif görüntüsü ile bir kez daha vurgulanıyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.