Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Doğal taş kaplama banyo modelleri

4 Mart 2013 5.457 kez okundu Yorum yapılmamış

Banyo dekorasyonunun belki de en önemli bölümü olan kaplamalar, doğal taşların büyüleyici etkisi ile mekana değer katan en önemli algı unsuru haline dönüşüyor. Birçok fayans döşemesi ile kıyaslandığında daha fazla maliyet gerektirdikleri için banyolarda doğal taş kaplama kullanmak mekanın anında lüks bir görsellik kazanmasını sağlayacaktır. Birçok farklı doğal taş kaplama uygulaması bulunduğundan, maliyet açısından da farklı seçeneklerin değerlendirilmesi ve “kısmen” daha ekonomik uygulamalarla benzer etkinin yaratılması mümkündür. Banyoda görkemli ve beğeni toplayan bir dekoratif etki için diğer pek çok uygulamadan daha fazla bütçe ayrılması gerekse de, doğal taş kaplamalar için ayrılan bütçenin her kuruşuna değeceğinden emin olabilirsiniz. Mermer ve granit uygulamalar ile Osmanlı döneminde dahi kullanılan doğal taşlar, modern dekorasyon trendlerinin de en göz alıcı tasarımlarında başrol oynamaktadır.

Görsellik açısından olduğu gibi dayanıklılığı ile uzun süreli kullanım açısından da büyük bir avantaj sunan doğal taş kaplamalar, uzun yıllar boyunca görünümünden taviz vermeden prestijli etkisini korur. Doğal bir malzeme olduğundan dolayı renk ve desen konusunda doğanın sunduğu çok geniş bir yelpazeden faydalanma imkanı bulunmaktadır. Zira bu taşlar doğada neredeyse her renkte oluşabilmektedir. Banyo gibi sürekli su ve neme maruz kalan bir mekanda yüzeylerin de bu ortama uygun malzemelerden seçilmesi gerekir. Su ve neme dayanıklılık konusunda tercih edilebilecek en dayanıklı malzemeler arasında yer alan doğal taşlar, lekelenme gibi sorunların da dert edilmemesini sağlar. Banyo yüzeylerinde oluşan lekeleri temizlemek için uğraşılmasına gerek kalmadan doğal taş yüzeyler sadece suyla dahi ilk günkü görünümünü kazanabilmektedir.

Çok geniş bir ürün çeşitliliğinin söz konusu olması, doğal taş kaplamalar ile her zevkten insanın hayalini kurduğu banyo tasarımını yaratabilmesini sağlar. Ahşap dolapların doğal etkisine başvurulan banyolardan modern stile sahip banyolara kadar neredeyse tüm dekorasyon tarzlarında doğal taş kaplamaların şık etkisine başvurulabilir. Tamamı doğal taş kaplama olmasına rağmen renk konusunda birbirinden oldukça farklı olan tasarımların bulunması, herkesin zevkine uygun çeşitleri bulabilmesini sağlamaktadır. Banyoların benzer tasarımlardan farklı bir görsellik kazanmasını sağlayan bu kaplamalar, daha farklı ve karakter sahibi mekanlar yaratmak isteyenlerin ilk tercihidir.

Mermer, kuvars, traverten, granit, oniks ve daha pek çok farklı doğal taş uygulaması yapılabildiği için doku konusunda da herkesi memnun edecek seçenekler mevcuttur. Farklı malzemelerin fiyatı da birbirinden farklı olduğundan, daha ekonomik çözümler arayan ancak doğal taş şıklığından da vazgeçemeyenler de banyolarına şık bir dokunuş yapabilir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.