Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Doğal ve natürel dekorasyon

10 Eylül 2012 2.171 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekore edeceğimiz alanların şık, dikkat çekici ve bizi yansıtmasını isteriz. Mekanın yapay ve cansız olmaması için birkaç püf noktasına uymakta fayda vardır. Bir kanepe, ortada bir sehpa ve kare bir masadan oluşan bir mekanda doğallığı bozmadan, var olan eşyalara birkaç ekleme yaparak bambaşka bir mekan tasarlayalım,

Öncelikle duvarlar ile başlayalım. Duvarın yarısından aşağısı duvar kağıdı ile kaplayın. Beyaz zemin üzerine kahverengi çiçekli duvar kağıdını kapladıktan sonra, ahşap ve yuvarlak formlu bir aynayı duvarı ortalayarak asabilirsiniz. Var olan kanepeye ilave olarak, yine ahşap dokulu ayakları beyaz bir sehpa seçebilirsiniz. Duvarları daha iyi değerlendirmek ve işlevselleştirmek adına iki ahşap raf duvara duvar kağıdının üstüne yerleşebilir. Oturum alanını fazlalaştıracak olan puflar ile dekoratif bir görünüm yaratılarak, mekana stil kazandırılabilir. Puflarda, bu senenin modası olan kendinden desenli ve dokulu kumaşlar seçilebilir. Yeşil ve çiçek desenli puflar kahverengi ve beyaz desenli duvar kağıtları ile uyum yakalayabilir. Eskiden, pürüzsüz ve düz bir yüzeyi olan masanızı doğal bir görünüm sahibi yapmak için öncelikle yüzeyini zımparalayın. Daha sonra, spatula ve çekiç yardımı ile, masanın yüzeyine doku verin. Ardından bir bez yardımı ile üstünü temizleyip, vernikleyin. Vernik dışında beyaz akrilik boya kullanabilir tarz yaratabilirsiniz. Odaya koyacağınız pufları, zımba yardımıyla kumaşı döşeyebilir veya döşemeciye verebilirsiniz. Odanın köşe kısmına yerleşecek bir abajur yapalım derseniz, işte size kolay ve pratik bir uygulama; bir marangoza kestirilecek olan bir odun parçası veya benzeri bir malzemeden ve kablo, duy, fiş gibi elemanlardan başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Matkap yardımı ile ortasından deldiğiniz odun parçasından kablonuzu geçirin ve üst kısmına ampulün yerleşeceği duyu takın. Altta kalan kabloya da fişinizi takın. Elektrik tesisatı tamamlandığında, kasnağı ile birlikte abajur şapkasını odunun üstüne oturtun. Krem rengi seçeceğiniz abajur şapkasının, ağaç gövdesine yakışacağını unutmayın ve yanına toprak tabaklara mumlar yerleşebilir.

Sonuç olarak dekore edilen alan, şıklık, benzersizlik, konfor ve natürelliği kusursuz biçimde iç içe bulabilirsiniz. İlave edilen objelerin ve aksesuarların hammaddeleri ve tarzları doğallığı o kadar iyi yansıtır ki istediğiniz etkiyi rahatlıkla yaratabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.