Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar, Mutfak

Doğaltaş mozaiklerle evlerin yüzü değişiyor

19 Kasım 2011 2.327 kez okundu Yorum yapılmamış

Granit, mermer gibi doğaltaşlar günümüzde daha fazla ilgi, daha fazla beğeni ile modern evlerde geniş kullanım alanı buluyor.
Dünya pazarında, dünya fuarlarında olduğu gibi Türkiye’de de tanıtımlar yoğunlaşıyor. Doğal taşlar önce ocaklardan çıkarılıyor. Sonra fabrikalarda işlenerek tasarımcıların ellerinde adeta bir sanatsal tabloya dönüşüyor.

Evlerin mutfak, banyo, antre gibi alanlarında kullanıldığı gibi bahçelerde, kafelerde de bu dizaynlara yer verildiği görülüyor.

Doğaltaşlar plaka, blok, mozaik ve fayans olarak gruplanıyor. Plakalar granit, kireçtaşı, mermer ve traveltenden oluşuyor. Farklı alanlarda aynı taşlar kullanılabiliyor. Desenli bordürler evin farklı alanlarında özel köşeler yaratabilirken zeminin orta noktalarda mozaik madalyon modeller estetik görüntüler yaratıyor. Midye modelden Zeugma modele kadar çok fazla renk ve desen seçeneği bulunuyor.

Mozaik ürünler ise bir sanat eseri görünümündeler. Tarihi figürler mozaiklerle yeniden hayat buluyor. Rengarenk mozaikler renk karmaları oluşturarak evlerimizde yerlerini alıyor.

Doğaltaşların neden bu kadar ilgi gördüğünü herkes gibi merak ettim. Estetik görünümünün ilk sırada geldiğini hepimiz biliyoruz. Bunun dışındaki nedeni öğrendim. Gerçekçi ve anlamlı nedenlerdi. Üzerlerinde mikrop barındırmaması, bakteri üretimine imkan vermemesi ki bu özellikte olanlar genelde mutfakta kullanılıyorlar ve temizliğinin çok kolay bir şekilde yapılması bu ürünleri kullanmak için neden oluşturuyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.