Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Köşe, Mobilya

Doğru bir genç odası nasıl olmalı?

27 Ağustos 2014 5.559 kez okundu Yorum yapılmamış

Çocuklarınızın daha güzel mekanlarda yaşaması için doğru bir odayı kendilerine armağan etmeniz gerekir. Bunun için doğru bir oda nasıl olmalıdır konusunda bilmeniz gerekenler var. Piyasada pek çok mobilya çocuk odalarına uygun ve ideal olacağı kampanyasıyla satılabilir. Ancak bunun dedikleri gibi olmadığını ya da söyleyeceğimiz kriterle uygun değilse, olmadığına kendiniz karar vermelisiniz. Eğer doğru bir çocuk odası dekorasyonu söz konusu olmazsa, çocuklarınız için sağlıksız bir oda temin etmiş olursunuz.cocuk_odasi_23

Nasıl bir mobilya tercih etmelisiniz?

Öncelikle oda içinde kullanılan eşyaların sağlıklı olması gerekir. Sağlıklı bir mobilyanın yolu da markaları tercih etmekten geçer. Ancak sadece yeterli olacak durum bu değil. Aynı zamanda organik yapıya sahip olması da lazım. Yani maun, teak, ceviz, gürgen ve daha farklı organik ağaçlardan imal edilen tasarımların söz konusu olması gerekir. Bu tip ürünlerin yanında MDF lam sistemlerde sağlıklı ve ideal mobilyaların meydana getirildiğini söyleyebiliriz.

Bunların yanında dikkat edilmesi gereken nokta, doğru renklendirilme sisteminin kullanılması olmalı. Yani lake boyama veya su bazlı boyama sistemleri kullanılarak süslenmiş ve renklendirilmiş olmaları gerekir. Bunun anlamı çocuklarınızın hiçbir şekilde kimyasal zarar verici renklendirmeye tabi tutulmuş mobilyalarla muhatap olmamaları demek. Çocuklarınızın sağlıklı ve daha iyi gelişmeleri sağlayacak bir ortamın sağlanması anlamına geliyor. Anti stres ve anti bakteriyel niteliklere sahip olan organik tasarımlar sayesinde, çocuklarınızın daha stresten uzak bir ortama kavuşmasını sağlayacakken, ayrıca hijyen ortamların sağlanmasını da imkanlı kılmış olacaksınız.

Doğru bir tercih hayat kurtarır

Çocuklarınız için alacağınız mobilyaların UNICEF niteliğinde olmasına dikkat edin. Bu kriterler yukarıda yazdığım gibi organik tasarımlar ve su bazlı boyamalarla üretilen mobilyalardır. Çocuklarınızın daha sağlıklı bir odaya sahip olması için doğru tercih yapın!

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.