Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Düğün dekorasyonları

20 Kasım 2011 4.150 kez okundu 1 yorum var

Hayatımızın hemen hemen her yaşam alanına giren dekorasyon kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyor. Ev dekorasyonu da dahil olmak üzere bildiğiniz gibi dekorasyon alanları geniş bir yelpazeden oluşuyor. Hayatımızın önemli ve güzel bir günü olan evlenme törenlerinin yapıldığı mekanlarda da dekorasyon önemli. Bu dekorasyonları hazırlayan düğün ve organizasyon şirketleri düğün yapılacak mekanlarda çok güzel bir şekilde konsept oluşturuyor.

Öncelikle gelin ve damadın oturacağı sandalyeler ve kullanacağı masayı dekore ederek işe başlıyorlar. Beyaz masa örtüsü örtülüyor ve tüllerle sandalyeler giydirilip, fiyonklarla kurdelelerle süsleniyor. Gelin masasını ve düğüne davet edilenlerin masası mutluluğu temsil eden beyaz renkle dekore ediyorlar çoğu zaman. Beyaz örtünün üzerine ayrıca pırıltılı örtüler örtülüyor. Gelin masasına düğün çiçeği yerleştiriliyor.

Gelin ve damadın renk tercihleri varsa bu renklerde dikkate alınarak dekorasyon gerçekleştiriliyor. Gelin ve damadın masaya kadar yürüyeceği yol da renkli halı veya benzeri şeylerle süsleniyor. Dans pisti de aynı şekilde dekore ediliyor.

Konuk sandalyeleri de giydirme denilen beyaz tül veya benzeri hoş kumaşlarla süslüyorlar. İsteğe göre renk tercihi beyaz veya birkaç renk olabiliyor. Konuk masalarına da bembeyaz örtüler örtülerek masa üzerine minik parlak objeler konuluyor. Parlak cam ve kristal boncuklar veya bu boncuklar kullanılarak yapılan şamdan, vazo gibi objelerle masa konsepti oluşturuluyor.

Gelin ve damadın renk tercihleri varsa bu renklerde dikkate alınarak dekorasyon gerçekleştiriliyor. Açık alanda yapılacak düğünler için gelin ve damadın masaya kadar yürüyeceği yol da ayrıca süsleniyor.

Birsen

Okur Yorumları »

  • Dilek dedi ki:

    150 kisilik acik bufe ve bahce susleme garsonlarla birlikde fiyatini ogrenebilirmiyim kir dugunu ama bize ait bir bahcede

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.