Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Dünya ile barışık dekorasyon ürünleri

22 Nisan 2012 1.411 kez okundu Yorum yapılmamış

Google önemli günlerde ve insanlık için önemli kişilerin doğum gününde logosunu değiştirdiği internet kullanıcıları tarafından biliniyor ve bugün 22 Nisan olduğu için Google logosunu değiştirdi. Peki neden? 22 nisan tarihinde dünyada ne oldu da logo değişti bugün?

1969 yılında düzenlenen Unesco dünya konferansında dünyanın güzelliklerini ve dünyadaki yaşamı kutlama önerisi getiril ve öneriyi sunan  John McConnell önerisinde 21 martta gece ve gündüzün eşit olduğu ekinoks günü kutlama önerisi sunmuş.

Dünyada artan çevre sorunları nedeniyle,  güzelliklere ve yaşama sahip çıkmak için 22 nisan 1970 tarihinde ilk kez dünya günü kutlamaları yapılmıştır ve 20 milyonun üzerinde insan kutlamış, dünya günü kutlamalarına Google logosunu çiçeklerle süsleyerek katılıyor.

Dünyaya duyarlı olmak ev dekorasyonunda göz önünde tutularak yapılabilir. Yüzde yüz gerçekleştirilemez mutlaka ama elimizden geldiğince dikkatli davranabiliriz.  Salon, mutfak oda gibi alanların zemin döşemelerinde ahşap, mermer, granit gibi doğal malzeme kullanabiliriz.  Mutfak ve banyo dolaplarını da doğal ahşap malzemeden seçilebilir.  Salon dekorasyonunda ve evin çeşitli bölümlerinde kullanılan mobilyaların cilalarına dikkat ederek kimyasal içermeyen türler, anti statik özellikteki cilalar seçilmelidir.  Plastik mutfak araç gereçleri yerine cam ve ahşap tercih edilmelidir. Beyaz eşya seçilirken enerji tasarruflu ekonomik sınıf olmasına dikkat edilmelidir. Aşırı aydınlatmadan kaçınılmalı ve enerji tasarruflu ampuller kullanılmalıdır. Ayrıca ev içerisinde aynalar kullanılmalı ve aynalar yardımı ile ışık dağıldığından evler daha bir aydınlık olacaktır.  Isı yalıtımı mutlaka yapılmalıdır. Isı yalıtımı sayesinde enerji tasarrufu kolay bir şekilde sağlanacaktır.

Güneş enerjisinden faydalanmalı, gün ısı panelleri kullanılmalıdır. Ayrıca sensörlü elektir ve su kullanmayı yaygın bir şekilde kullanma.

Geri dönüşümlü ürünler ev dekorasyonunda kullanılmalıdır ve gerid önüşüm konusunda sunulan öneriler dikkate alınmalıdır.

Birsen

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.