Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Duş teknesi mi, küvet mi?

27 Nisan 2012 4.719 kez okundu Yorum yapılmamış

Banyo tadilatı yaptırdıktan sonra en çok düşünülen konulardan bir tanesi de, banyonuza duş teknesi mi, yoksa küvet mi tercih edeceğiniz olur.  Hatta artık büyük banyoların tercihi, hem günlük duş ve pratik ayakta yıkanmayı sağlayacak duş tekneleri, hem de kocaman jakuzili bir küvet oluyor.  Eğer yeriniz oldukça geniş ve banyonuzu hakikaten tam bir keyif merkezine döndürmek istiyorsanız, hem duş teknesi, hem de sauna, spa, jakuzi  ve hamam keyfi yaşamak için farklı fonksiyonel küvetleri tercih edebilirsiniz.

Büyük bir banyonuz ve her zaman pratik, duş al çık tarzında bir alışkanlığınız varsa size her boyutta fonsiyonel çözümler sağlayacak bir duş teknesi işinizi görecektir. Duş teknelerinin içinde radyo, cd player, telefon gibi ses sistemleri oldukça gelişmiş bir model seçebilirsiniz.  Ayakta duşunuzu alırken farklı hava püskürtme delikleri veya şelale akışlı bir duş başlığı ile belki de toplamda 10 dakikalık bir duş sırasında tam bir keyif yaşayarak güne iyi bir şekilde başlasınız. Özellikle küçük bir banyonuz varsa, alanı daraltmamak adına küvet yerine duş teknesini tercih etmeli hatta kullanmadığınız zamanlarda açık tutarak mekanı daha büyük gösterecek duş perdesini tercih etmelisiniz.

İllaki küvet istiyorum, banyom geniş ve hafta da bir içini doldurup keyif yapmadan duramam diyenlerdenseniz, küvetin hakkını verin ve son model, teknik ve fonksiyonel anlamda gelişmiş bir model almalısınız. Düz gömme su jetleri olan, masaj yaparak teninizi canlandıran, hidro masaj ve suyun ısısına göre renk değiştiren, ışıklandırma sistemine sahip bir küvet tercih etmelisiniz.

Küvetlerin akrilik, taş, mermer, demir emaye, alüminyum kaplama gibi malzeme alternatifleri bulunuyor. Akrilik küvetler ve doğal taş kaplama cinsleri suyun ısısını çok uzun süre sabit tutuyorlar. Dökme demir küvetlerin dayanıklılığı ve ömürleri fazla olsa da, ağırlıklarından dolayı montaj zorluğu yaşanıyor. Banyo keyfinize,  günlük rutin alışkanlıklarınıza ve banyo ebatlarınıza göre küvet ya da duş teknesi tercihlerinizi yapmalısınız.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.