Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Düşük maliyetle mutfağınızı nasıl yenilersiniz?

13 Haziran 2012 1.270 kez okundu Yorum yapılmamış

Kadınların hayatlarının neredeyse yarısı mutfakta geçmektedir. Bu nedenle de kadınlar, mutfaklarında ergonomi ve modern tasarımlar görmek isterler. Akşam evimize geldiğimizde, mutfak masasında yenilen yemekler bütün ailenin bir araya geldiği zamanlardır. Çocuklarımız ile sabah kahvaltılarında ve öğlen yemeklerinde, arkadaşlarımızla bir kahve içip sohbet ettiğimiz bu mekanları değiştirmek bazen bütçelerimizi zorlamaktadır.

Yaşadığımız mekanları değiştirmek insanoğlunun yapısında vardır. İnsan, sıklıkla kullandığı yaşam alanlarında değişiklik yapmayı sever. Evimizi güzel ve konforlu hale getirmek ve bunun için bütçeler ayırmak, her aile için kolay olmamaktadır. Bu nedenle pek çok aile, evini satın aldığından bu yana aynı mutfak tasarımını kullanmak zorunda kalmıştır. Son yıllarda tasarımcıların hazırladığı mutfaklarda ergonomi, yani kullanım kolaylığı öncelikli unsur olmakta, kullanılan malzemeler hijyenik ve çizilmez ürünlerden seçilmektedir. Böylelikle oluşan yeni mutfak tasarımları, göz alıcı ve kullanım kolaylığını öne çıkarmaktadır.

Teknolojinin getirmiş olduğu imkanlar sayesinde, evinizde şu anda kullandığınız mutfağı çok az para ödeyerek yenileyebileceğinizi biliyor musunuz? Mutfak dolaplarınızın, sadece kapaklarını değiştirerek yepyeni bir mutfak sahibi olabiliyorsunuz. Uygulamada kırma, dökme yok, usta derdi yok, pislik ve moloz yok, panik ve stres gibi, sayacağımız yüzlerce olumsuzluk yok. Dolap kapaklarının ölçüleri alınıyor ve üretilip yerine takılıyor. Arzu ettiğiniz dolap kapağını yukarıya açılır veya katlı açılır sistemde de yaptırabiliyor ve ergonomi kazanıyorsunuz. Bu işlemin bütçe tarafına baktığımızda, aynı zamanda da ekonomik olduğunu görmekteyiz. Mutfaklarda esas dikkat çeken, mutfağın şıklığını ve estetiğini veren olgu sadece kapaklardır. Yani mutfaklara baktığımızda öncelikli dikkatimizi çeken, kapakların sağladığı görselliktir. Ülkemizde üretimi yapılan mutfak kapaklarında, gelinen son nokta şaşılacak düzeyde üst çizgidedir. Dünyada var olan her rengi, istediğiniz tüm tasarımları bulabileceğiniz kapak modellerinde, zevk ve beğeni çok yüksektir.

İnternet ortamında veya mutfak firmalarına giderek, bu geniş model ve renk paletini incelemenizi tavsiye ederiz. Böylelikle, az para harcayarak modern ve kullanışlı bir mutfak sahibi olabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.