Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Bahçe, Duvar

Duvar çiçekleri ve geri dönüşüm saksıları

15 Nisan 2012 19.877 kez okundu Yorum yapılmamış

Görünüşte gereksiz gibi duran atık malzemeleri değerlendirme projeleri sürekli geliştirilirken farklı görüntüler ortaya çıkıyor. Atık ped şişeleri bilinçli bir şekilde tekrar geriye kazanma fikirleri ilginç ve güzel dekorasyonlar ortaya çıkarıyor. Paris’te noel ağacı yapılıyor atık şişelerden. Aydınlatma avizeleri, takılar, abajurlar yapılıyor. Avize ve takı yapımında ped şişeler kesilip hafif eritiliyor ve renklendiriliyor. Çiçek yetiştirmek için kullanılan plastik saksının yerini de yavaş yavaş yapımı çok kolay olan ped şişeler alıyor. Hem atıklar yeniden kullanılır hale gelirken hem de ekonomik olarak da kazanç sağlanmış oluyor.

Bir geri dönüşüm projesi olan plastik çiçek ped şişeleri bir cadde duvarında uygulanmış. Plastik ped şişeler ağzı kapalı olarak ve yan bir şekilde saksı konumunu alıyor. Yan kısmından çiçek toprağı konulacak, ekilecek ve sulanacak kadar kesilen saksılar ip yardımı ile duvara asıyor. Ped şişe Saksılar bahçe duvarlarına, teras duvarlarına veya çiçeklendirilmek istenen her yere yerleştirilebiliyor.  

Ped şişeler ortadan ikiye kesilerek de farklı saksı tasarımları gerçekleştiriliyor. Çiçeğin özelliğine göre büyük veya küçük ped şişeler kullanılarak kolayca yapılabilecek duvar düzenlemesinde çiçek pedlerini duvara asarken düzgün durmasına dikkat gerekiyor sadece. Bir de ped şişelerin kesiminde dikkatli olunması gerekir. Çiçek yetiştirmeyi sevenler ve çevre dostu olanlar farklı tasarımlarda üretebilir. Yazlık evlerin bahçe duvarlarında da uygulanabilir. Duvar dışında farklı yerlere de asılabilir. Bir ağaca, yüksekte duran bir yatay boruya da sıralanabilir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.