Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Duvar dekorasyonu fikirleri

5 Temmuz 2014 2.828 kez okundu Yorum yapılmamış

Duvarları ne kadar farklı kılabilirseniz, evinizin o kadar mükemmel ve güzel olmasını sağlayabilirsiniz. Artık eskisi gibi tek renk boya yaparak duvarlara soğuk bir görünüm kazandırmanın bir anlamı yok. Gelişen dekorasyon dünyası sayesinde duvarlara sunulan çözümlerle daha sıcak ve renkli duvarların meydana gelmesi sağlanıyor. Sizlerde anlatacağımız tasarımsal şıklıklardan birisini uygulayarak, duvarlarınızın daha çekici ve endamlı olmasını sağlayabilirsiniz.Screenshot_6

Öncelikle duvar kağıtları…

Mükemmel şekillerde dizayn edilen duvar kağıtları sayesinde, evleriniz daha farklı bir atmosfere kavuşabilir. Şunu belirtmem gerekir ki yeni nesil duvar kağıtlarında ne bir çizilme, deforme olma, ne de kirlenme konuların bir tereddüt yaşanıyor. Yeni nesil duvar kağıtları sayesinde evlerinize daha kaliteli ve tasarımsal açından mükemmel kağıtlar elde edebilirsiniz.

Taş desenli duvar kağıtları, ahşap desenli duvar kağıtları ve daha farklı tasarımlar sayesinde, evlerinizin genel dekoratif ahenginin değişmesini sağlayabilirisiniz. Özellikle 3D dediğimiz duvar kağıtlarını kullanarak daha farklı görsel bir dekorasyon elde edebilirisiniz.  3D tasarımlar da evlerinizin oturma odasını bir deniz kenarında veya ormanın içerisindeymiş gibi gösterebilme imkanlarınız var.

Ses yalıtım sistemleri…

Evlerinizde dekoratif bir ahenk kazanmak için uygulayacağınız duvar kağıtlarının yanında, dekorasyonun asıl amacı olan yaşanılabilir bir mekan için yapmanız gerekenlerden birisi, ses yalıtım sistemleri. Özellikle şehirlerde yaşayan kişilerin bu hususa dikkat etmesi gerekir ki, yüksek ses ve gürültünün insan üzerinden ki tahrif edici etkisi yadırganamaz. Bu nedenle yoğun stres altında çalışan şehir insanı, evlerinde rahat bir ortam bulabilmek için ses yalıtım sistemlerin, evlerine uygulamaları gerekir.

Oldukça basit sistemleri ve kolay uygulanabilir yöntemleri içeren ses yalıtım sistemleri, ufak dokunuşlarla daha iyi bir mekânın kazanılmasında önemli bir yere sahipler. Gürültü, insan üzerinden sadece ruhsal değil, aynı zamanda bedensel bir takım rahatsızlıklara da sebep olabiliyor. Sağlık söz konusu olduğunda gerisini teferruat olarak değerlendirecek olursak, en iyi ses sistemlerinden birisi olan piramit sünger sistemleri, uygulanabilirliği ve ısı, ses yalıtımını sağlaması bakımından tercih edilebilecek ideal sistemi ifade eder.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.