Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Duvar dekoru

9 Mayıs 2012 3.844 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerin iç mekan tasarımlarında duvarların görselliği giderek önem kazanıyor.  Özellikle geniş evlerde ve ev mobilyalarının sadelik içerisinde seçilerek yerleştirildiği alanlarda duvarlar ön plana çıkıyor. Duvarlar adeta bir tablo gibi boyanıyor. Dekorasyon ihtiyacı gerektiren büyük boşluklar yaratıcı duvar resimleri ile görsellik kazanıyor.

Öncelikle dekor uygulanacak oda veya salona karar veriliyor. Çocuk odası, mutfak, salon gibi alanlarda rahatlıkla uygulanıyor. Uygulama yapılacak alan belirlendikten sonra resim yerleştirilecek duvar ve duvara uygulanacak resim belirleniyor.

Genellikle bir duvarın tamamına resim uygulanıyor.  Duvar dekorasyonunda farklı çalışmalar uygulanmakta.  İstenirse ressam tarafından yağlı boyalarla beğenilen bir manzara uygulaması yapılıyor. El yapımı yağlı boya resim duvarı süslüyor. Ünlü ressamların tablolarından esinlenerek yapılan duvar dekoru bulunduğu gibi üzerinde resimler bulunan duvar kağıdı uygulamaları da yapılmakta. Duvar dekorasyonunda duvara asılan halılarla oluşturulduğu gibi metal duvar sanata da uygulanıyor.

Özellikle duvara uygulanan doğa resimleri bulunulan ortamda farklı bir atmosfer oluşturuyor. İki koltuğun arasına pencere resmi ve pencereden görünen harika bir deniz, orman, gün batımı gibi bir manzaranın uygulanması en çok tercih edilen duvar dekoru oluyor.

Çocuk odaları için çizgi film kahramanlarının resimleri veya çocukların en sevdiği masalların içindeki karakter, obje veya olayların duvara ç izilmesi çocukların odalarını benimsemelerini sağlamakta ve odalarında daha fazla zaman geçirmelerine neden olmaktadır.

Aydınlatma boşluğuna bakan pencerelere sahip mutfaklarda ise pencere camına manzara dekorasyonu uygulanıyor ve harika bir manzaraya açılan pencere oluşturulabiliyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.