Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Duvar kağıdı

12 Ekim 2011 6.380 kez okundu Yorum yapılmamış

Duvar kağıdı, boyaya göre düşünüldüğünde daha ekonomik ve verimli bir üründür. Öyle ki, duvar boyasını belirli aralıklarla yenilemeniz gerekir. Duvar kağıdını ise firmaların vermiş olduğu 7 – 10 yıllık arası garantiyi göz önünde bulundurursak, yaklaşık 10 – 15  yıl arasında gönül rahatlığıyla kullanılabilirsiniz. Uygulaması için zahmetli bir işçilik de gerektirmez, aksine oldukça pratiktir. Bununla beraber sıklıkla temizlemeye ihtiyaç duyulmayan ürünlerdir. Temizlik esnasında ise duvar kağıtlarını yarı ıslak bir sünger ya da nemli bir bez yardımıyla kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Klasik duvar kağıdı modellerinden kullanıyorsanız, kadife ya da kumaş olan duvar kağıdınızı nemli ve yumuşak bir fırça ya da elektirik süpürgesinin fırçalı kısmıyla zorlanmadan temizleyebilirsiniz. Eğer üzerinde çıkmayacak bir leke oluşmuşsa, bunu deterjanla temizlemeye kalkmak yanlış bir seçim olacaktır. Deterjan yerine arap sabununu tercih etmeniz, duvar kağıdınızın temizlik esnasında yıpranmasını önler. Zaman içerisinde ise renginde bir solma ya da yapısında bir bozulma ile karşılaşmazsınız. Aynı zamanda çizilen, sökülen ya da yırtılan kısmına yeni bir duvar kağıdı parçasıyla kendiniz tadilat yapabilirsiniz.

Duvar kağıdı seçimi esnasında ise öncelikle odanızın konsept ve temasını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Halı deseniniz, mobilyalarınız, perdeleriniz ve zemin kaplama malzemenizin rengi ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Kısacası evinizin dekorasyonuna göre country, klasik ya da modern tarzda duvar kağıdı seçebilirsiniz. Bununla beraber odanızın ne derecede aydınlık olduğu da göz önünde bulundurulması gereken hususlar arasındadır. Eğer aydınlatması kolay ve gün ışığını rahatlıkla alabilen mekanlara sahipseniz,  koyu renkli duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Diğer durumlarda ise daha açık renkteki duvar kağıtları üzerinde yoğunlaşmanız doğru bir karar olacaktır. Alternatif seçim önerilerimize gelirsek;  koku yapmayan, ses emici özelliği olan, bozulma ve yırtılma olduğunda telafisi kolay olan ürünleri seçmenizi tavsiye ederiz. Duvar kağıtları hakkında bilinen bir yanlışsa, kalitesinin sertliğine ya da yumuşaklığına göre belirlendiğinin sanılmasıdır. Kalitesini belirlemekten ziyade, yumuşak duvar kağıdının belli başlı avantajları vardır. Yumuşak olması sayesinde kolay uygulanabilir ve sökülebilir olması gibi… Duvar kağıdını kendiniz uygulayacaksanız, uygulama açısından gerekli olan malzemeler seçilen kağıdın özelliğine göre değişeceğinden; duvar kağıdı seçiminden sonra satıcı firmanızın yetkili elemanları, size gerekli malzemeler hakkında doğru bir ürün yelpazesi sunacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.