Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Duvar kaplamaları

3 Temmuz 2009 3.633 kez okundu Yorum yapılmamış

Duvar yüzeyleri dekoratif ortamlarda ortama güzel bir görünüm katmak için birebirdir. Bu geniş duvar yüzeylere uygun motifler ve uygun desenler verildiğinde ortamı adeta değiştirir. Bu yüzden duvar kaplamasında kullanılan malzemeler iyi seçilmeli ve kalite yönünden dikkat edilmelidir. Duvar kaplamasında değişik tasarımlar isteyenler ise özgün dokulu duvar kaplamaları yaptırabilirler. İşte birkaç duvar kaplama ve duvar kagidi örnekleri;

Kâğıt arkalı vinil duvar kağıdı:

Vinil duvar kağıdı en çok kullanılan duvar kağıdıdır. Vinil duvar kâğıtları üzerine değişik desenler ve motifiler basılabilir ve PVC ile yekpare kaplanabilir. Değişik renk ve model seçeneği olduğundan hemen hemen her alan da kullanılabilir (evinizde, is yerinizde, ofisinizde vs.) Bu duvar kâğıtları dayanıklıdır ve su ile kolayca temizlenebilir. Vinil duvar kâğıtlarının ruloları düzgün bir şekilde kesilmiştir ve ambalajlanmıştır. Kâğıdı döşerken, ne arasında boşluk bırakmalı ne de üst üste bindirilmemelidir.

Kumaş arkalı vinil duvar kağıdı:

Kumaş arkalı vinil duvar kâğıtları çok dayanıklıdır. Genellikle trafik olan yerlerde kullanılır. Ufak bir temizlik ile ilk gün ki gibi yeni kalabilir. Temizliğini ıslak sünger ve bez ile yapabilirsiniz, güneşe ve darbelere dayanıklıdır. Ruloların geniş ve uzun olması sebebiyle döşemesi kolay ve hızlıdır. Fakat maliyeti diğer kâğıtlara göre fazladır. Üretimi ses, yangın ve darbelere karşı dayanıklı dır. İşyerleriniz için, kafeteryalar, restoranlar ve ofisler için önerilebilir.

Tekstil duvar kaplamaları:

Genellikle tek maddeden veya iki maddenin karışımıyla üretilebilir. Maliyeti yüksek ve itina ile uygulanması gerekmektedir.

Boyanabilir duvar kağıdı:

Genel olarak cam tekstilden oluşan bu duvar kâğıtları, birçok kez boyanabilme özelliğine sahiptir. En az 3 – 4 kez boyanabilir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.