Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Duvar kaplamalarında yeni trendler

19 Mart 2012 2.419 kez okundu Yorum yapılmamış

Duvar kaplamalarının mekan dekorasyonunun da renk uyumunun perçinlenmesi açısından önemi büyük olduğundan, yeni sezon trendlerinde de oldukça farklı alternatiflerle sunuluyor ve böylece farklı tasarımlarla ilgi çekmek isteyen herkesin ilgisini çekiyor. Birkaç senedir ortalarda görünmeyen parlak kumaşların ve sıcak renklerin tekrar döşemeliklerde etkisini gösterdiği yeni sezon dekorasyon trendlerinde, birçok marka yılın kıyafet ve aksesuar modasıyla da paralellik gösteren parlak şıklığını kullanıyor. Kıyafet modasında trend olan parlak metallerle ve ışıltılı doğal taşlarla süslenen aksesuarlarda olduğu gibi bu yılın özellikle döşemelik kumaşlarında parlaklık ön plana çıkıyor.

Kadifenin yumuşak dokusu ve asil görünümünden vazgeçemeyenlerin de düşünüldüğü duvar kaplamalarında, perdelerde canlı renklere sahip kadife kumaşlar beğeniye sunuluyor. Perdeler kadar bu yılın dekorasyon trendlerinde tüllerin ince işçiliği de şıklığın bir adım ileri taşınmasını sağlıyor. Çiçek motiflerinin 2012 modasında son derece popüler olmasının etkileri tüllere de yansırken, farklı renk ipliklerle dokunan ve üzerinde çiçek kabartmaları olan tüller şıklığı ile göz kamaştırıyor. İnce işçilik ürünü olan çiçek motifli bu tüllerin etkisinin, bu yıl olduğu gibi gelecek yılda devam etmesi ve daha da popüler hale gelmesi bekleniyor.

Altın ve gümüş ipliğiyle sağlanan parlak görünüm de, tıpkı diğer duvar kaplamalarında olduğu gibi yılın trendleriyle uyumlu bir çizgide seyrediyor. İpek kumaşların üzerinde kullanılan brodeler altın ve gümüşün parlak şıklığı ile büyük bir fark yaratırken, desenleri devore tekniği kullanılarak oluşturulmuş tüllerle birlikte kullanıldığında yılın dekorasyon trendinin yakalanmasını da sağlıyor. Tül ve ipek gibi hafif kumaşların üzerine giydirilen kalın prodeler, kabartma dokulu çiçek motifleriyle birlikte farklı renk seçenekleriyle birlikte sunuluyor. Bu tarz giydirme prodelerin kullanıldığı kumaşlarda gümüş ve altın rengi baskılar da çok sık kullanıldığı gibi, yılın kıyafet modasında da çok sık gördüğümüz minik taşlar ve farklı renklerdeki boncuklar da tasarımları farklı kılıyor.

Duvarların kaplanmasında da ölçülü bir parlaklık kullanılırken, göz kamaştırmayan ancak dikkat çeken küf yeşili, sıcak sarı tonları, gül kurusu ve bej gibi trend renkler tercih ediliyor. Nonwoven gibi sert dokulu görünümlerin daha ağırlıklı tercih edildiği yeni sezon duvar kaplamalarında, ayrıca doğal taş görünümü sağlayan Mica desenleri de kendine farklı bir yer buluyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.