Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Duvar rengi seçimi

18 Mart 2012 5.404 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev ve ofislerin dekorasyonun da genel renk kontrastının sağlanmasında ve tasarım bütünlüğünün korunmasında en önemli etkenlerden biri olan duvarlar, doğru renk boyalarla boyandığında şık bir dekorasyondan söz etmek mümkün hale gelir. Duvar rengi seçimi yaparken şüphesiz kişisel zevklerinizi de ön planda tutarak bir tercihte bulunmanız gerekir ancak daha kullanışlı ve daha şık görünen mekanlar yaratmak için bazı noktaları da es geçmemelisiniz. Böylece yaşam alanınızı hem çok daha şık hem de ışık verimliliği ve kullanım kolaylığı sağlayan bir mekana dönüştürebilirsiniz.

  • Duvar boyası renk seçimlerinde sevdiğiniz renkler kadar evinizin yapısal konumunu da göz önünde bulundurun. Bakının çok önemli olduğu dekorasyonda, duvar renklerinizi odanın pencere büyüklükleri ve doğal ışık alımına göre seçmelisiniz. Doğal ışık almayan odalar kullanacağınız koyu renkler, mekanın genel ambiyansını karartır ve doğal yaşam enerjinizi düşürür.
  • Eski taktik” olarak adlandırılan mobilyalarla aynı renk duvar boyası seçimi, bu yılın  dekorasyon trendlerinde olmayan ve daha da uzun bir süre olmayacakmış gibi görünmeyen demode bir tarza sahip olmanız anlamına gelir. Ayrıca ilk günlerde gözünüze hoş gelen aynı renk duvarlar, kısa süre içerisinde tek düze bir hava oluşması nedeniyle sıkılmanıza da neden olabilir.
  • Mobilyalarınızın rengiyle uyumlu bir duvar rengi seçmek istiyorsanız, mobilyalarının sahip olduğu rengin “en açık ya da en koyu” tonunu tercih etmeye çalışın. Sarı tonlarında bir mobilya takımınız varsa, bu yılın kıyafet modasında olduğu gibi dekorasyon trendlerinde de son derece popüler olan açık sarı duvar boyalarını tercih edebilirsiniz.
  • Evinizin ya da ofisinizin tüm bölümlerini aynı renge boyamaktan kaçının. Evlerin farklı ihtiyaçları karşılamak için kullanılan kompleks bir “yaşam alanı” olduğunu unutmayın ve daha çok zaman geçirdiğiniz odalarda yüksek enerjili renkler kullanmaya çalışın. Mutfakta yemek pişirmek ve yemek için vakit geçirirken, yatak odanızın fiziksel ve zihinsel dinlenmenizi sağlar. Mutfak, yatak odası, oturma odası gibi farklı amaçlar için kullandığınız odaların duvarlarını, amacınıza uygun renklerle boyamanız çok daha iyi olacaktır.
  • Son yıllarda birçok konsept tasarımda şıkça kullanılan “çift renkli” duvar tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Geniş salon ve oturma odalarında kullanıldığında mekan derinliğini daha da arttırarak daha ferah bir dekorasyon deneyimi sunan farklı renkteki duvarlar, farklı bir şıklık ve aynı zaman da yüksek enerjili bir yaşam alanı sunacaktır. Karşı karşıya bakan duvarlarınızı aynı renk ve diğer iki duvarı da farklı bir renge boyamanız, iki cephe arasında uyumlu bir renk tercihi yapıldığında oldukça trend bir dekorasyona da sahip olmanızı sağlayacaktır.

Rahnansaika

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.