Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Duvar

Duvar tabakları

18 Kasım 2011 5.885 kez okundu 3 yorum var

Ev dekorasyonunda her alan kadar duvarlarında önemli olduğunu biliyorsunuz. Duvar boyaları, seramikleri, duvar kağıdı duvar dekorasyonunu tamamlıyor olsalar da, bir o kadar da bu güzel boyalı, duvar kağıdıyla kaplı, seramik kaplı duvarların üzeri de günümüzde önem kazandı.  Hepimiz hobilerimize göre, hoşlandığımız objelere göre duvarlara bir şeyler yerleştiriyoruz.

Kimimiz sanatsal tablolar, kimimiz fotoğraf çerçeveleri kimimiz kitaplıklarla duvarlarımızı dekore ediyoruz. Kimimiz de dekoratif duvar tabakları ile duvarlarımızı şıklaştırıyoruz.  Tabaklar güzel ve uyumlu seçildikleri ve gruplandırıldığında çok farklı görsellik ortaya çıkıyor.

Tabak çeşitleri çok fazladır. Porselen, seramik olabildiği gibi bakır, hasır, ahşap, krom gibi materyallerden yapılmış tabaklar bulunuyor. Bu tabakları duvarınızda sergilerken renk uyumu, materyali veya modern tarz, antik tabak gibi bilinçli bir şekilde sıralamanız evinizi bambaşka bir görünüme kavuşturacaktır. Burada dikkat edilecek diğer bir nokta ise her duvara serpiştirmek yerine tabaklar için özel bir duvar ayırmak dekoratif olarak çarpıcı ve hoş bir görüntü verir.

Ülkemiz porselenden yapılmış çini ile işlenmiş duvar tabaklarıyla ünlüdür. Çinicilik sanatı yüzyıllardır ülkemizde sanatsal değerini koruyarak devam etmektedir. Özellikle Kütahya ve İznik Çiniciliği dünyaca tanınıp bilinmektedir. El yapımı olmakta ve çiçek, lale ve karanfil motifleri ağırlıktadır.

Yabancı ülkelerin duvar tabaklarında ise genellikle ülkelerine ait manzara resimleri bulunur. Veya ülkelerinin ünlü kişilerinin portreleri bulunmaktadır.

Boş duvarınız varsa ve duvar tabaklarından hoşlanıyorsanız ve İstanbul’da yaşıyorsanız bir hafta sonu Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşıyı dolaşmanızı öneririm. Bilmem kaç duvar tabağı alıp dönersiniz.

 Birsen

Okur Yorumları (3 ad.) »

  • reyhan dedi ki:

    çoook güzel olmuşlar

  • reyhan dedi ki:

    bizim şehirlerde tabakları çok klasik şeyler çizerler

  • reyhan dedi ki:

    kısacası mükemel

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.