Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Zemin

Duvardan duvara halı

10 Ekim 2011 4.947 kez okundu Yorum yapılmamış

Duvardan duvara halı, evin her odasında kullanılmaya oldukça müsait bir halı modelidir. Yalnız hijyen açısından banyo, mutfak gibi ıslak zeminler haricinde tercih edilmesi daha sağlıklıdır. Salon veya oturma odası evin en çok kullanılan bölümlerinden olduğundan ötürü buranın daha yoğun bir trafiğe sahip olduğu göz önünde bulundurulursa, kriterlere uygun halı seçilmiş olur. Yine oturma odasında sorunsuz bir şekilde, zemin kaplama malzemesi olarak duvardan duvara halıyı tercih edebilirsiniz. Bununla beraber yatak odası ve çocuk odasında, ısıyı muhafaza etme özelliği bakımından bu halı modelini kullanabilirsiniz.

Duvardan duvara halının diğer zemin kaplama malzemelerine göre çeşitli avantajları vardır. Bu avantajlardan bahsedecek olursak;

  • Emniyet ve sağlık açısından diğer zemin kaplama malzemelerine göre daha konforludur.
  • Kayma ve yaralanma riskini minimuma indirecek özelliktedir.
  • Bakteri gibi sağlık açısından bize zararlı canlıların zeminde barınmasına engelleyici olup, son teknolojik ürün ve deterjanlar sayesinde temizliği de oldukça kolaydır.

Halı seçimi yapılırken kullanılacak mekan göz önünde bulundurulmalıdır. Ev mi yoksa bir ofiste mi kullanılacak? Gibi… Buna karar verildikten sonra gerekli elyaf kalitesi belirlenmelidir. Ev için kullanılacaksa temizliği kolay olacak elyaftan yapılmış bir halı tercih edilebilir. Ofiste kullanmak isteyenler ise aşınmaya ve sürtünmeye dayanıklı elyafları tercih etmelidir. Bunun dışında öncelikli hedefiniz daima doğal elyaf yani yüne en yakın olan yapay elyafları tercih etmek olmalıdır. Bunlara dikkat etmezseniz, seçeceğiniz halı kısa zamanda aşınacak ve temizlik bakımından size zorluk çıkaracaktır. Haliyle hem ekonomik açıdan zarara uğrayacak hem de üründen verim alamayacaksınız. Doğru bir seçim için bu konuda satış firmalarından da destek alabilirsiniz.

Üstelik bu halılar, diğer zemin kaplama malzemelerine göre pek de pahalı sayılmaz. Herkes bütçesine göre kaliteli duvardan duvara kaplama halılara sahip olabilir. Fiyata etki eden birkaç unsuru belirtmek gerekirse şöyle; halının üst kısmını oluşturan materyalin özelliği, gramaj ağırlığı, dokuma tekniği, halının alt kısmını oluşturan bağlayıcı unsurun kalitesi gibi… Duvardan duvara kaplamalı halı olarak herhangi bir ofiste birkaç ay kullanılabilecek, kısa ömürlü bir halı alacabileceğiniz gibi; on yıl süreyle kullanabileceğiniz, dayanıklı ve uzun ömürlü halı almanız da mümkündür.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.