Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Duvarlarınızda ses yalıtımını neden kullanmalısınız?

15 Ocak 2014 1.169 kez okundu Yorum yapılmamış

Son zamanlarda ses yalıtım sistemleri piyasası hareketlenmeye başladı. Bizler ekonomist değiliz ancak ses yalıtım sistemlerinin yaşanabilir mekanları inşa etmedeki etkisini söylemek için buradayız. İstanbul gibi büyük şehirlerde ses kirliliği büyük sorunların yaşanmasına sebep oluyor. Ülkemiz uluslar arası anlaşmalar sayesinde bazı tedbir unsurlarını hayata geçirmiş olsa da, bize düşen bazı ses yalıtımıvazifelerinde olduğunu hatırlatmak gerekir. Bunun için ses yalıtım sistemlerinin duvarlarda gerekli şekilde kullanılması bir elzem niteliğinde.

Peki neden ses yalıtımı?

Sesin yani gürültünün insan üzerinde ki tahrif edici etkileri bilimsel olarak da kanıtlanmış durumda. İnsanlarda gürültü sadece baş ağrısı, stres veya yorgunluk belirtisine değil, bunlarla ilişkili sindirim yollarının yıpranmasına kadar varabilecek sonuçları doğuruyor. Belli bir desibelin üzerinde sese maruz kalmak, insanı farkında olmadan sağlığından ediyor. Bunların yaşanmaması adına etrafınızda ki gürültünün kaynağını yok etmeyi deneyin. Bunu yapamıyorsanız, gürültünün sizi rahatsız etmemesi adına ses yalıtım sistemlerini kullanın. Ses yalıtım sistemlerinin kullanılmasından doğacak maliyet az. Millet bunun çok fazla maliyetlere neden olacağını sanıyor ama bu doğru değil. Üstelik sağlık her şeyden önemli. Bu nedenle kedimiz için cimrilik yapmamalıyız.

Üstelik evlerinizin her yerinde ses yalıtım sisteminin uygulanmasına gerek yok. Belki çalışma odanızda, oturma odanızda veya yatak odalarınızda uygulayabilirsiniz. Kafanızı dinlendirecek bir mekan evde tesis edip, burayı ses yalıtım sistemiyle kaplata bilirsiniz. Evinizi boydan boya ses yalıtım sistemiyle kaplamanıza gerek yok.

Ses yalıtım sistemlerinden piramit sünger evleriniz için en uygunu olabilir. Hem temiz ve uygulanması kolay hem de aynı zamanda ısı yalıtımı sağlıyor. Gürültünün emilmesini yarı yarıya sağlıyor. Yine de bu işin uzmanlarından bilgi alıp, hareket etmeniz en iyisi. Her kese yaşanabilir mekanlar diliyorum.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.