Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Düzenli evler o kadar zor değil!

24 Temmuz 2013 3.371 kez okundu Yorum yapılmamış

Hepimorganizer1iz düzenli ve temiz evlerde yaşamak isteriz. Bu yönde de yoğun uğraşlar veririz. Ancak, büyük bir koşuşturma içinde geçen hayatımızda, ev düzenlemeye ve temizlemeye ayırılabilen zaman o kadar azdır ki, çoğu zaman bu arzumuzu yerine getirmekte zorlanırız.

Aslında bazı pratik tercihler ile düzenli evlere sahip olmak ve bu düzeni koruyabilmek sanıldığı kadar da zor değildir. Düzenli evler için verilebilecek ipuçlarından bazıları şu şekildedir:

  • Benzer kullanım amacı olan ürünleri gruplayarak muhafaza edin. Örneğin; tamirat amaçlı kullanılan tüm malzemeleri bir araya getirip, satın alacağınız ya da evde kendi imkanlarınız ile tasarlayacağınız bir kutu içinde biraraya getirin. Bir başka örnek ise; kumanda vb. her zaman el altında olan ve olması gereken araçları kolay bulabilmek adına koltuk askısı şeklindeki organizer ürünleri kullanmayı tercih edin. Hem düzenli bir görüntü elde edeceksiniz, hem de aradığınızda herşeyorganizer2e rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir düzen temin etmiş olacaksınız.
  • Dolaplar genelde kamuflaj amaçlı, depolama eşyaları gibi kullanılmaktadır. Dolap içinden birşey alınması gerektiğinde ise büyük bir mücadele sergilenmesi gerekmektedir. Halbuki dolap içlerini kutularla düzenlemek, hem dolabı açtığınızda göze hoş gelen bir görüntü sağlayacaksınız, hem de aradığınız herşeye rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir düzen temin edeceksiniz. Bu kutuları, aksesuar, iç çamaşırı, vb. kullanım amacı benzer ürünleri gruplayarak kullanırsanız işiniz daha da kolaylaşacaktır.
  • Banyolar, birçok küçük boyuttaki ürünün bir arada olduğu yerlerdir. Temizlik ürünleri, kozmetik ürünleri, traş ürünleri, saç bakım ürünleri gibi birçok ürünü bir arada ve açıkta sergilemektense, çekmece içi organizer kullanmanız ya da dolapların ebatlarına uygun dolap içi kutulara paylaştırıp muhafaza etmeniz size hayatı daha kolay kılacaktır. Ayrıca banyolarınız her zaman şık ve düzenli olarak kullanıma hazır olacaktır. organizer3
  • Görüntü kirliliğine ve kullanım zorluğuna en fazla sebebiyet veren eşya gruplarından biri de gazete ve dergilerdir. Gazeteler günlük olduklarından okunduktan sonra geri dönüşüm kutularına konulup evden uzaklaştırılmaları en uygun tercih olacaktır. Ancak gün içinde muhafaza edilmeleri için ve de dergileri sergilemek için gazeteliklerden yararlanmanız en şık ve kullanışlı yöntei teşkil edecektir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.