Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Ekolojik bambu mutfak gereçleri

2 Nisan 2012 10.422 kez okundu Yorum yapılmamış

2012 trendleri dikkatle incelendiğinde giysilerden gıdalara kadar doğal ürünlerin yükselişte olduğu görülüyor. Doğallıktan yana olma ev dekorasyonuna da yansımaktadır. Doğal malzemelerden yapılmış ürünler, sentetik ve kimyasaldan yavaş yavaş uzaklaşmaya başlayan koltuk takımları, sehpalar, ev objeleri görülüyor. Doğallık aynı zamanda mutfak araç gereçlerine de yansıyor.

Dekorasyonda ahşap kullanılırken mutfaklarda ise ahşaptan yapılmış araç gereçler dikkat çekiyor. Çeşitli ağaçlardan yapılan araç gereçler arasında bu yıl bambu ağacından yapılanlar ağırlık kazanmış durumda.

Bilindiği gibi bambu ağacı dünyanın en hızlı yetişen bitkisinin yanı sıra ekolojik bir bitkidir. Bir meşe ağacı 50 yılda olgunlaşırken bambu ağacı 5 yılda olgunlaşıyor ve bambu ağacının bir başka özelliği ise diğer ağaçlara göre daha fazla oksijen üretmesidir. Dayanıklı ve anti bakteriyel olan bambu ağacından birçok ev dekorasyon ürünü de yapılıyor aynı zamanda.

Bu yıl Bambu ağacından yapılan ekolojik ürünler ilgi görüyor ve bambu bıçaklar, sebze ve meyve kapları mutfaklarda yaygınlaşmaya başladı. Hafif bir malzeme olması, uzun ömürlü olması ve doğal görünümü nedeniyle dekoratif olduğu için tercih ediliyor. Bambu ekmek tahtası üzerinde bambu bıçaklar ile sebzeler kolayca kesiliyor ve bambu salata tabaklarıyla servise hazır geliyor.

Bambu mutfak ürünleri arasında çerezlik, kase, dekoratif ürünler, çatal kaşık bıçak seti, salata karıştırıcı, tepsi, havan, kesme tahtaları bulunuyor. Ayrıca bambu havan, bıçak bileyici, saklama kapları, ekmek sepetleri, kahvaltılık de üretiliyor. Bambu baharatlıklar da dekoratif olmasının yanında aynı zamanda fonksiyonel bir ürün oluyor ve birkaç modeli bulunuyor ve baharatlıklara şık bambu peçetelikler eşlik ediyor.

Bambu ürünlerin temizliği elde yıkanarak gerçekleşiyor ve bulaşık makinalarında yıkanması önerilmiyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.