Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel, Mobilya, Perde

Ekonomik dekorasyon fikirleri

23 Şubat 2012 3.592 kez okundu Yorum yapılmamış

Baharın gelmesi ile beraber insanlardaki değişim hissi, saç ve kıyafet değişikliği kadar içlerinde yaşadığı evlerinin de bu değişim rüzgarından nasibini almasına neden olur. Doğal ışığın daha yoğun bir şekilde mekanı aydınlatması uzun ve soluk günleri için ideal olan renk kontrastlarının bir anda değişmesine ve ruh halinizi tamamen zıt bir görünüm oluşturmasına neden olabilir. Bu aşamada büyüt bir bütçe ile baştan aşağı yeni bir dekorasyon yapmak yerine, küçük ve akılcı dokunuşlar ile dekorasyonunun havasını büyük oranda değiştirmeniz mümkün.

Ekonomik bir şekilde evinizin dekorasyonunu değiştirmek için yapabileceğiniz en basit şey, mekana birkaç renk eklemeyerek ilgi odaklarını ve renk kontrastları değiştirmektir. Bu aşamada 2012 yılının dekorasyon trendleri arasında çok popüler olan açık sarı ve küf yeşili, bahar ve yaz ayları için ideal bir renk seçimi olabilir. Ekonomik dekorasyon dokunuşlarınıza dekorasyon araçları arasında ilgi odaklarının başında gelen perde ve mobilyalarınızdan başlamanız, mekanın genel dekorasyonunun şekillenmesi açısında doğru bir başlangıç olacaktır. Birçok tasarımcı yeni sezon dekorasyonlarına mobilyalardan başlar ve geri kalan konsepti de bu mobilya renklerinin etrafında oluşturur.

Yeni mobilyalar almak yerine bu yılın modası olan küçük yastıklar ile mekan renklerini hareketlendirmek, son derece akıllıca ve bir o kadar da ucuz bir yol olacaktır. Bu aşamada iş birazda bacaklarınıza kalıyor ve size sokak pazarlarıyla mahalle mefruşatçılarının yolu görünüyor. Yeni sezon renklerinin tamamı birçok insanın bakmayı akıl alamadığı sokak pazarlarında tüm coşkusuyla yer alıyor ve sizin uygun renk ve kumaşları seçmenizi bekliyor. Birkaç metrelik kumaştan 3-4 küçük yastık çıkartabilir ve bu yastıklara istediğiniz malzemeyi doldurtarak %50’den daha fazla tasarruf ile yeni trend yastıklara sahip olabilirsiniz. Bu yastıkları mobilyalarınızın köşelerine ardı ardına ya da yan yana sıralı olarak koyabilir, odanın dekoratif havasında büyük bir değişim yaratabilirsiniz.

Söz konusu ekonomik dekorasyon olduğunda ışığı doğru kullanmak, uygulanabilecek en mantıklı çözümlerden birisidir. Evinize doğal ışığın gelişini etkileyen tek dekorasyon aracının perdeler olduğunu düşünürseniz, eski perdelerinize el atma zamanının geldiğini de anlarsınız. Günümüz sokak pazarların birkaç liraya oldukça kaliteli parça perdeler bulmak mümkün. Bu perdeleri odanızın farklı pencerelerinde kullanarak hem farklı bir ilgi odağı yaratabilir hem de yeni sezonda çok trend olan farklı renk perde kullanılan bir tasarıma sahip olabilirsiniz.

Rahnansaika

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.