Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Perde

El örgüsü dantel perde

21 Kasım 2011 9.626 kez okundu 1 yorum var

Pencerelerinin görüntülerine önem veren el becerileri gelişmiş hanımlar kendi tül perdelerini kendileri örebiliyor. Geleneksel olarak geçmişten günümüze kadar gelen dantel örme, adeta bir sanatçının eserini ortaya çıkarması gibi emek ve zaman harcayarak yapılıyor. Son derece şık ve tığ işi perdeler pencerelerin havasını değiştiriveriyor. Kısa tül perde örüldüğü gibi uzun tül perde olarak da örülebiliyor.

Dantel işini seven hanımları sanat eseri kadar güzel ve değerli örgü perdeler üretiyor. Bir tığ ve bir yumak ile bu derece görkemli bir şeyin ortaya çıkması bazen beni şaşırtıyor. Çocuk odası, salon ve mutfak için farklı dantel modelleri bulunuyor. Çocuk odaları için melek desenli danteller, mutfak için meyve desenli danteller ve salonlar için çiçek desenli, geometrik desenli danteller örülüyor ve bu dantellerden tül perdeler oluşuyor. Tek parça örülebildiği gibi birkaç parça örülüp eklenebiliyor. İstenirse uç kısımları oval, zik zak modelde yapılabiliyor ve uç kısımlar düz bırakılabildiği gibi püskül de takılabiliyor.

Dantel perdeler pencerelere klasik perde modelinde uygulandığı gibi rüstik olarak da pencerelere uygulanabiliyor. Danteller farklı bir uygulama alanı daha buluyor. Kalın perdelerin kenarlarına veya etek uçlarına da dikilebiliyor. Dantel perdeler küçük camlarda da estetik duruyor. Camlı kapıların cam kısmına da uygulanabiliyor.

Birsen

Okur Yorumları »

  • ismail aydın dedi ki:

    el örgü peredeleri beğendim ttül yerine desenli el örgü perede yaptırmak istiyorum yaklaşık 45 metre kare civarında bana yardımcı olabilirmisiniz

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.