Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

En iyi oturma odası modelleri hangileri?

3 Mayıs 2014 2.156 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerinizin daha şık görünmesi adına yapmanız gereken doğru bir modeli eviniz için seçmeniz. Bunun için modellerin sizde uyandırdığı anlam çok önemli. Eğer aldığınız modelden birkaç gün sonra soğuyacaksanız, eviniz muhteşem olsa da, gözünüzde beş para etmez bir yer gibi kalır. Bu nedenle modeller üzerinde almadan önce iyi düşünün. Özellikle oturma grupları çok önemli olduğundan düşünme işini burada daha iyi yapmalı ve sevdiklerinizle fikir alışverişinde bulunmalısınız.

oturma-odası-modelleri-9Rustik modeller, avangarde, klasik, eskitme, country ve daha birçok modelde oturma odası koleksiyonu bulmanız mümkün. Almadan önce dikkat etmeniz gerekenler modellerin sunduğu nitelikler olmalı. Mesela rustik tarzlar biraz daha lüks ve renkli şekil ve desenlere sahiptirler. Avangarde ise, tam tersi bir şekle sahip. Klasik tarzlar, bildiğiniz gibi eskiye özlem duyanları tercih edeceği modeller. Eğer klasikten hoşlanıyor ama fazlaca abartılmış klasik modelleri istemiyorsanız, eskitme tarzları almalısınız. Bu tarzların üzerinde yapılan işlemler, onların hafif birer klasik stiline sahip olmasını sağlıyor. Böylece günümüz şekilleri eskiye bağlanarak müthiş bir sunum meydana geliyor.

Country tarzlar ise, Fransız dekorasyon modelini benimseyecek olanların mobilyası. Ayrıca İtalyan country stillerinde oturma odaları bulmak da mümkün. Evlerinizde bu modellerin sahici bir şekilde durması adına yapmanız gereken diğer alacağınız mobilyalarla olan uyumu. Buna dikkat etmeniz halinde evlerinizde bir ahenk sağlamanız mümkün olur. Aksi ise, evlerinizin modeller kumkuması olmasını sağlar. Bu da hoş bir durum olarak görülmez.

Mobilyaların kalitesi de, duruşları etkileyen bir durum. Eğer sönük ahşaptan yapılmış bir mobilya aldıysanız, organik tasarımlara göre daha itici duracak. Evinde gösterişe dikkat eden kişilerin bunlara dikkat etmesi gerekir. Daha iyi bir mekan için, daha iyi bir mobilya şarttır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.