Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Endüstriyel ofis dekorasyonu

21 Nisan 2013 2.766 kez okundu Yorum yapılmamış

endüstriyel ofis dekorasyonuBilinen ofis mobilyalarının satıldığı mağazalara giderek ya da bu konuda pratik çözümler sunan internet sitelerinin kapısını çalarak ofis malzemelerinin tek bir yerden ucuza alınması ilk bakışta dahiyane bir fikir gibi görünse de, konsept bir ofis tasarımı yaratmak için elin birazcık da olsa taşın altına sokulması gerekir. Özgün bir ofis tasarımı müşterilerin gözünde firmanın ve ofis sahibinin de farklı bir şekilde algılanmasını sağlar. Endüstriyel ofis dekorasyonları mimarlıktan inşaat sektörüne, bilişimden bilgisayar sektörüne modern teknolojinin dahil olduğu alanlarda faaliyet gösteren her ölçekten firma tarafından kullanılabilir ve bu şekilde de gerçek anlamda belleklere kazınacak bir firma imajı yaratılabilir. Birbirinin aynı firmaların iş hacimleri de birbirine benzediğinden, rakiplerle firma arasında olan farkı ofisin dekorasyonunda da göstermek karlılık açısından beklenenden de fazla fayda sağlayabilir. Minimalist ofis dekorasyonlarının doğal taş, metal yüzeyler ve sert çizgilerle birleştiği tasarımlar son dönemde endüstriyel konseptli ofislerde çok sık kullanıldığı gibi, asgari seviyede işlenmiş ham ahşap yüzeylere sahip olan ofis mobilyalarının kullanıldığı tasarımlar da özellikle Avrupa’da oldukça popüler hale geliyor.

endüstriyel ofis örnekleriBilgisayar masasının tamamen metalden oluştuğu ya da teknik çizim masasının işlenmemiş ham ahşap yüzeylere sahip olması, endüstriyel ofis dekorasyonunun mekana atılan ilk adımdan itibaren dikkat çekmesini sağlayacaktır. Tüm zeminin eski usül masif parke kaplandığı endüstriyel ofisler doğallık konseptine gönderme yaparken, ahşap zemin yüzeyinin üzerine serilecek nötr renkli desensiz bir halı bu etkinin daha da kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır. Kitaplıkların da oldukça fazla kullanıldığı endüstriyel ofis dekorasyon örneklerinde, kitapların kendisi kadar yerleştirildikleri raflar da birer aksesuar kimliği kazanıyor. Sanayi tesislerinin depolama ünitelerinde kullanılan çelik konstrüksiyon raf sistemlerinin ofis ortamına taşınması mekan dahilinde çok güçlü bir algı oluştururken, müşterilerin de bu güçlü etkinin tesirinde kalmamak gibi bir şansı olmayacaktır. Hemen her şeyin bir ofis masası olarak kullanılabildiği bu konsept ofis örneklerinde bazen eski bir sanayi makinesi bazen de bir tekne gövdesi dahi çalışma masası malzemesi olarak kullanılabiliyor.

endüstriyel ofisMetal yüzeylerle tam uyum sağlayan yüzeylerin başında deri geldiğinden, endüstriyel ofis dekorasyonunda deri kaplamalı koltuk takımları kullanmak da uyun bir tercih olacaktır. Koskocaman deri kaplı bir bavulun dahi sehpa olarak kullanılabildiği bu ofislerde, mekanda mümkün olduğunca geniş alan bırakılıyor. Aksesuar kullanımının abartılmaması gerekmekte ve ofis bünyesinde var olan tüm eşyaların kuvvetli bir etkiye sahip olmasından dolayı karman çorman bir görüntü oluşması engellenmektedir. Geniş mekanlar için de son derece şık bir konsept olarak metal ile ahşabın uyumundan faydalanılabilir ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan tasarımlar cesurca uygulanabilir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.