Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Eskiyen mutfaklara yeni ve kolay çözümler

4 Nisan 2012 4.702 kez okundu Yorum yapılmamış

Mutfakta tadilat yaptırmak her zaman gözümüzde büyür ve yıllarca doğru zamanlama yakalanamaz ve her defasında elimizde kalan çekmecelere hayıflanarak, “bu yaz kesin yapılacak bu mutfak” naraları atarız. Aslında çok da fazla ağır ve uzun işlere girmeden, eski mutfağınıza yapacağınız birkaç kalem yenilemeyle, güzel ve konforlu bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Mutfak tadilatını yaptırırken kestirmeden gidin. Dolapların ana iskeletine dokunmadan, sadece dolap kapaklarını ve çekmece sürgülerini yenileyin, menteşelerini değiştirin. Eski usul gıcırdayan menteşelerden kurtulup, yeni dolap kapaklarıyla, son sistem menteşeleri kullanın. Yeni bir mutfak dolabı siparişinden, daha kısa bir sürede monte edilir ve dilediğiniz renk bütünlüğünü de sağlamış olursunuz. Kapakların sağlam olduğunu düşünüyorsanız eğer, üzerini kendiniz bile boyayarak, son kat, mat ya da parlak vernik sürebilirsiniz.

Mutfak duvarlarında seramik yoksa sadece duvar rengini değiştirebilir ya da artık çok çabuk uygulaması yapılabilen, tezgâh-dolap arası kısma, mozaik taş uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu noktada zıt tercihler göze hoş gelebilir. Açık renk dolap kapakları, koyu renk mozaik taşları, ya da tam ters bir uygulama farklı bir mutfak dekore etmek adına faydalı olacaktır.

Mutfakta buzdolabı, fırın, mikrodalga ve bulaşık makinasının üst kısımları zamanla korozyona uğrar, temizlik hastası biz kadınlar, çamaşır suyunun dozajını kaçırıp, dış yüzeylerinin boyasını bozabiliyor ve beyaz eşyaların üzerinde istenmeyen lekelere yol açabiliyoruz. Kapaklarını değiştirmek oldukça maliyetli olacağından, beyaz eşya stickerlarından ya da sprey boyalardan fayda sağlayabilirsiniz. Sprey boya uygulaması biraz dikkat gerektirir. Uygulama yapmadan evvel etrafın kirlenmemesi için gerekli önlemleri alın ve önce küçük bir bölgede deneme yapın. Sonra dilediğiniz renklerde sprey boyayı uygulayın.

Bütün bu anlattıklarımız dahi gözünüzde büyüyorsa, hiçbir değişiklik yapmadan sadece dolap kulplarını değiştirin, ince ayrıntılı bir fark yaratın. Kullandığınız tekstilleri, masa örtüsü, perde, el havlusunu bile değiştirseniz, yeni bir mutfağa girmiş gibi hissederek, farklı bir konsept yakalayabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.