Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Ev dekorasyonu için altın öğütler

17 Kasım 2011 2.774 kez okundu Yorum yapılmamış

Evinizde yapacağınız iç dekorasyonun amacı; evinizin daha güzel görünmesini sağlarken konfor ve işlevsel kullanım da sunan bir tasarım yaratmak olmalıdır. Her odanın evde farklı bir rolü olduğundan, mobilya seçiminizi de bunu göz önüne alarak yapmalısınız. Odalarınızın hem ayrı ayrı hem de evin bütünüyle birlikte uyumlu olması için, mobilyalarınızın düzgün bir biçimde düzenlenmiş olması gerekir. İşte tam da bu noktada mobilya seçiminin önemi yer almaktadır. Estetik ile pratikliği birleştirebilen bir mobilya takımı seçmeniz bu konuda oldukça önemlidir.

Odalarınızın ilgi çekici, şık ve pratik olması dikkat etmeniz gereken temel konudur. Odalarınızın görünümünü güzelleştirmek ve evinizin fonksiyonelliğini arttırmak için, birkaç püf noktaya özen göstermeniz yeterli olacaktır. Çevrenizde gördüğünüz dekorasyon uygulamalarını kendi evinize adapte etmeye çalışmayın. Unutmayın ki her konsept bir ev içindir. Bunun yerine, gördüğünüz farklı konseptlerin hepsinden birer parça alarak, kendi konseptinizi oluşturmaya çalışın.

İç dekorasyon trendlerini mümkün olduğunca takip etmeye çalışın. Dekorasyon dergilerine abone olarak ve bu konu ile ilgili yayın yapan televizyon kanallarını bile izleyerek, belirli bir süre sonra kendinizi iç dekorasyonla ilgilenir halde bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Yeni gelişen ev dekorasyonu stilleri ve modern trendler hakkında bilgi sahibi olmak, kendi evinizin dekorasyonu konusunda daha açık fikirli olmanızı sağlayacaktır.

Çağdaş ev mobilyaları evinizin daha aristokrat görünmesini sağlayabileceği gibi, yanlış şekilde kullanıldığında korkunç sonuçlar da doğurabilir. Tercih ettiğiniz ev konsepti; çağdaş, geleneksel veya rustik olabilir. Önemli olan nasıl bir tarz kullanacağınızdan ziyade, bu tarzı hangi bileşenler ile oluşturduğunuzdur. Asla sadece çevrenizdekilere güzel görünsün diye kullanırken rahat edemeyeceğiniz mobilyalar almayın. Her şeyden önce evinizin sizin yaşam alanı olduğunu ve kişisel rahatlama bölgeniz olduğunu unutmayın.

Kafanızda oluşturduğunuz farklı dekorasyon bileşenlerinin, bir araya geldiğinde nasıl görüneceğini hayal etmeye çalışın. Kullanmak istediğiniz mobilyaların renklerinin olduğu küçük kağıtlar bu konuda oldukça yararlıdır. Dergilerden keseceğiniz mobilya resimlerini yan yana koyarak, renklerinin bir arada uyumlu olup olmadığına karar verebilirsiniz. Aklınızdan çıkartmamanız gereken en önemli konulardan bir diğeri ise; iç dekorasyon mobilyasının sizden her zaman bir adım önde olduğudur. Modayı yakalamayı beklerseniz asla dekorasyon sürecini tamamlayamayabilirsiniz. Aklınızda oluşturduğunuz konsepti bir an önce uygulamaya koyun ve yeni çıkan ürünlerin kararınızı değiştirmesine izin vermeyin. Unutmayın şu an bu yazıyı okurken bile, birileri bir yerlerden yeni trend mobilyalar tasarlıyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.