Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Aydınlatma, Mobilya

Ev dekorasyonu için bütçe dostu çözümler

8 Mayıs 2012 2.775 kez okundu Yorum yapılmamış

Her insan çok şık görünen bir eve sahip olmak ister ancak çoğu zaman ekonomik şartlar nedeniyle ev eşyalarının uzun yıllar boyunca kullanılması gerekir. Aslında şık ve konforlu bir eve sahip olmak için büyük bütçeler ayırmanız gerekmiyor. Birçok dekorasyon tasarımcısı, Türklerin mobilyalarını çok geç değiştirdiğini ve Türkiye’de yeni mobilya almak için öncelikle eski olanların çok yıpranması ve kullanılamaz hale gelmesi gerektiğinin düşünüldüğünü söylüyor. Her yıl evi baştan aşağı değiştirmek gerçekten de ciddi bir bütçe gerektirse de, küçük bütçelerle de hem çok şık görünen hem de konforlu bir eve sahip olabilir.

Öncelikle çoğu insanın ev dekorasyonunda düştüğü hata, arkadaş çevresinin ya da televizyonların etkisinde kalarak dekorasyon tercihlerini modadan yana yapmaktır. Eğer satın aldığınız eşyaları uzun yıllar boyunca kullanacaksanız modaya göre mobilya ve aksesuar seçmekten daha büyük bir yanlışa düşemezsiniz. Zaten her yıl mobilyalarınızı değiştirecek bütçeniz yoksa o yılın ya da en fazla gelecek yılın trendlerine uygun bir mobilya almanızın ne anlamı var? Nasıl olsa birkaç yıl içerisinde eşyalarınızın modası geçecek ve siz yine aynı koltuk takımlarını kullanmak zorunda kalacaksınız.

Durum böyle olunca ev dekorasyonunda bütçe dostu seçimler yaparken öncelik yılın trend tasarımları değil, kesinlikle sizin konforlu ürünler olmalıdır. Dekorasyon modası çok hızlı bir biçimde değiştiğinden siz kısıtlı bütçeniz ile zaten her yıl yeni eşyalar alamayacaksınız. O zaman yapmanız gereken, evinizin sizin yaşam alanınız olduğunu unutmadan konfor yönünden üstün olan mobilyaları tercih etmenizdir. Kendi zevkinize göre uyumlu renklerden oluşan bir konsept oluşturun ve bu doğrultuda en uygun fiyata ve konfora sahip olan ürünleri seçin. Evinizi dekore ederken duvar renkleriyle aynı renge sahip olan mobilya ve aksesuarları almaktan kaçının ve duvarlar renklerin en açık ya da en koyu tonunu tercih etmeye çalışın.

Ayrıca evinizin ışıklandırmasında da yeni moda spot ışıklı ürünleri tercih etmeniz de oldukça anlamsız olacaktır. Spot ışıklı minimalist tasarımlar hem ortamın çok fazla ısınmasına hem de çok daha fazla enerji tüketilmesine neden olur. Bütçe dostu dekorasyon çözümleri yalnızca mobilya ve aksesuarları değil, kullandığınız ürünlerin tükettiği enerjiyi de kapsamaktadır. Daha az elektrik tüketen aydınlatma sistemleri ile evinizin faturalarınızı da hafifletmesini sağlayabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.