Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Ev dekorasyonu için öneriler

22 Mart 2012 3.137 kez okundu Yorum yapılmamış

Yeni dekorasyon akımları geçtiğimiz yıllarda yoğun bir şekilde kullanılan metal görünümlü minimalist tasarımların tam aksine, daha rahat ve doğal görünen konseptler üzerine yoğunlaşıyor. Modern teknoloji ürünlerin dekorasyonda insanın adeta gözüne sokulur biçimde değil, daha doğal görünümlerle sunulması bu yılın dekorasyon trendlerinin öne çıkan özellikleri arasında. Çoğu zaman insanların fazla önemsemediği ve bakımını ihmal ettiği ahşap objeler, bu yıl büyük bir değer kazanıyor ve şık görünen bir tasarıma sahip olmak için kilit noktası haline dönüşüyor. Evinizin dekorasyonuna yalnızca bu yıl için değil, gelecek sezon için de şık bir dokunuş yapmak istiyorsanız ahşap eşyalar edinmeye başlayın.

Ahşap mobilyalar evinizin dekorasyonunu daha şık hale getirmek için her zaman öncelikli tercihiniz olmalıdır. Modası uzun süre geçmeyecekmiş gibi görünen ve bu yıl tasarımlarında olduğu kadar gelecek yılın konseptlerinde de etkisi hissedilecek olan ahşap mobilyalar, doğal görünümleriyle sade bir şıklığa sahip olmanızı sağlıyor. Özellikle yıpranmış ya da eski görüntüsü verilmiş ahşap mobilyalar geleceğin dekorasyon trendlerini belirliyor. Cilasız ve tamamen ağaç görünümüne sahip modellerin birçok tasarımcı tarafından kullanıldığı yeni sezon mobilya trendlerinde, bu doğal görünümün zirve noktasıysa kuşkusuz antika eşyalar.

Renk seçimlerinde uzun zamandır arka planda kalan ve enerji azalttığı iddia edilen “gri”, bu yıldan itibaren moda haline geliyor. Gri renk kullanımı her ne kadar doğal ışığın verimli bir şekilde kullanılabilmesi için biraz profesyonel eli değmesini gerektiriyorsa da, internetten araştıracağınız birkaç konseptle eviniz için uygun tasarımı çok rahat bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bu yılın trend renkleri olan küf yeşili, pembe, gülkurusu, çivit mavisi, parlak gümüş ve altın renkleri gibi renklere sahip aksesuarları doğru şekilde kullanarak, sıra dışı bir konsept yaratabilir ve yaşam alanınızın farklı bir şıklığa sahip olmasına katkıda bulunabilirsiniz. Birlikte kullanılan aksesuarlarda tüm parçaları griye uygun beyaz tonlarında seçerken, yalnızca bir parçayı yeşil tonlarında seçerek oldukça şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Dedelerden kalma hasır sepet ve hasır sandalyelerin de çok moda haline geldiği yeni sezonda, bu tür eski göründüğü için işe yaramayacağı düşünülen mobilya ve aksesuarlar evinizin dekorasyonuna büyük katkı sağlayabilir. Organik pamuklu kaplama malzemelerinin de giderek daha fazla kullanıldığı dekorasyon trendlerinde, ayrıca keten kumaşlı mobilya yastıkları da oldukça moda. Kısacası uzun zamandır evin unutulmuş köşelerinde tutulan eşyalarınızla barışın ve bunları yeni dekorasyonunuzda nasıl değerlendirebileceğinizi düşünün.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.