Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Ev dekorasyonunda Akdeniz konsepti

23 Nisan 2012 2.901 kez okundu Yorum yapılmamış

Bu yılın dekorasyon trendlerinde kendine geniş bir yer bulan antika replikalarının provensiyal yorumları, doğallığın ön plana çıktığı tasarımlarla popüler hale gelmesini sağlıyor. Akdeniz esintilerinin sonuna kadar hissedildiği dekorasyonlarda 18. ve 19. yüzyıldan günümüze gelen aksesuarlar dikkat çekerken, mobilya ve perdelerde kullanılan doğal pamuklu kumaşlar oldukça doğal bir görünüm sağlıyor. El yapımı işlemelerle bezeli kumaşların mobilyalar üzerine yerleştirilmesiyle nostaljik bir görünüm yaratabilir, Akdeniz konseptinin baskın renkleri olan beyaz ve çivit mavisi ile doğal ışığın mekanda çok daha etkili kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Yaz aylarının enerjisini doğrudan kişiye yansıtan Akdeniz dekorasyonu, özellikle romantik çiftler için vazgeçilmez bir nostalji hissi yaratıyor. Dantel işlemeli Fransız kumaşların yaygın bir şekilde kullanıldığı Akdeniz konsepti mekanlarda, perde seçimlerinde de doğallık hissi korunuyor. Organik dokuya sahip hemen hemen her şeyin kendine bu konsepte yer bulabileceğini unutmayın ve ışıklandırmaya katkıda bulunacak abajurlar için birkaç küçük ahşap sehpa bulmaya çalışın.

Gündüz saatlerinde Akdeniz konseptinin beyaz ağırlıklı renkleriyle doğal ışığın azami seviyede kullanılması sağlanırken, gece saatlerinde de loş ışıklandırmalarla göz yormayan bir mekan oluşturuluyor. Işığın mekanın farklı köşelerde kırılması ortamın daha da romantik olmasını sağlayarak, romantik çiftler için daha da konsept bir mekan oluşmasına yardımcı oluyor. Tek ışık yerine çok kuvvetli olmayan çoklu ışıklandırmaların tercih edildiği Akdeniz dekorasyonunda, abajurlar kendine oldukça geniş bir yer buluyor. Akdeniz dekorasyonu hem klasik konseptlerden hoşlananlar hem de son yılların trend akımı olan country tasarımlara göz kırpanlar için ideal bir seçim olacaktır.

Aksesuar seçimlerinde pastel tonlar kullanılarak mekanın daha da doğal bir görünüme kavuşması sağlanarak, modern şehir yaşamının yorucu ortamından uzaklaşma imkanı sağlanıyor. Akdeniz kıyılarının deniz havasını taşıyan bu konsept yazlık dekorasyonu hakkında kararsız kalanlar için adeta bir kurtarıcı olma özelliğine de sahip. Tüm yılın yorgunluğunu yaz aylarının gelmesi ile birlikte sıcak ve sakin bir ortamda üzerinden atmak isteyenlerin seçimi olan Akdeniz dekorasyonunda evin her odasında her zaman doğal çiçekler kullanılıyor ve böylece insanların bahar tazeliğini doğrudan hissetmesine yardımcı olunuyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.