Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Ev dekorasyonunda mor renk kullanımı

9 Mart 2012 4.806 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyon eşyalarının tasarımını yapan tasarımcılara mor renk her zaman ilham veriyor. İddialı, mistik, krallara yakışır, koyu morun yaratıcılığı teşvik ettiği gibi anlamlar yüklenen mor renk ev dekorasyonunda estetik güzellikler yaratıyor. Mor rengin kullanımı her zaman cesaret ve uyum gerektiriyor. Mavi ve kırmızının dengesinden oluşan mor çeşitli objelerle, evlerin her alanında kullanılabiliyor.

Yatak odalarında duvar, perdeler ve yatak örtüleriyle mor renk hakim dekorlar yaratılırken çocuk odaları da morun açık tonlarıyla sıcaklık kazanıyor.  Salon ve oturma odalarında mor duvar kağıtları mor yastıklarla, perdelerle dengeleniyor. Mor mobilyalar ise halılar ve ev objeleri ile bütünlük yaratıyor. Banyoda kullanılan mor renk ise banyolara farklı bir estetik güzellik katıyor. Mor rengin bu alanda kullanımı lavabo, lavabo aksesuarları, yer paspası ve ışıklarlar ile dengeleniyor. Lavaboların asıl rengi mor olabildiği gibi mor LED aydınlatmalar kullanılarak lavabolar mor renge dönüştürülebiliyor.  Lavobalarda suyun sıcaklığına göre renk değiştiren led ışıklar da kullanılıyor. Düşük voltaj ile çalışan LED ışık cihazı kırmızı, mavi, yeşil, sarı, mor ve turuncu ışıkları kullanılan suyun ısısına göre renk değiştirerek yanıyor.

Mor rengin başka renklerle harmanlaması ile zarif görüntüler ortaya çıkıyor. Banyo mobilyalarında, çocuk mobilyalarında, oturma gruplarında, duvar kağıtlarında, duvar boyalarında, ev tekstil ürünlerinde, dekoratif ev objelerinde kolayca bulunabilen mor rengin zor olan yönü ise hangi renk ile kombine edileceği oluyor. Siyah ve beyaz renklerle uyumu mükemmel olan morun diğer renklerle uyumu ise ev dekorasyonunda mor rengi kullanan kişinin zevkine kalıyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.