Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Ev dekore etmek çok mu zor?

21 Kasım 2011 3.697 kez okundu Yorum yapılmamış

Evinizi değiştirmek istiyorsunuz ancak bir uzman tavsiyesine ayıracak paranız yok. Evinizi dekore etmek için bir uzman olmanıza gerek yok. Sadece birkaç püf noktasına dikkat ederek, son derece rahat ve estetik bir eve sahip olabilirsiniz. Nasıl mı?

Daha önceden hiçbir tecrübeniz olmasa bile ev dekorasyonunu kendiniz yapabilirsiniz. Öncelikle bunu yapabileceğinize inanın ve kendinize güvenin. İşe nereden başlayacağınız bilmiyorsanız internet işinize yarayabilir. Aklınıza bile gelmeyecek dekorasyon fikirleri ile dolu birçok site var. Size yararlı olabilecek siteleri araştırarak, farklı kombinasyonların nasıl duracağını denemeden öğrenebilirsiniz. Renklerle aranız iyi olmayabilir. Almak istediğiniz mobilyalar ile hangi duvar renginin daha uygun olacağını, internette biraz araştırma yaparak keşfedebilirsiniz.

Çevrenizde gördüğünüz ve hoşunuza giden dekorasyon seçeneklerini denemekten korkmayın. Unutmayın çekingen kalarak güzel bir eve sahip olamazsınız. Ancak ne yaparsanız yapın, her zaman ailenizin tercihleri doğrultusunda hareket edin. Sonuç olarak evinizde arkadaşlarınız değil aileniz yaşayacak. Planlama yapmak, ev dekorasyonu için olmazsa olmazlardandır. İşe başlamadan önce yapacağınız herşeyi planlayın. Dekorasyon ile ilgili ayrı bir defterinizin olması çok işinize yarayabilir. Aklınıza yeni fikirler geldikçe bu deftere küçük notlar alın ve daha sonra bu konuları araştırın.

Kesinlikle tüm evin dekorasyonunu planlamadan işe başlamayın. Çoğu insan evin bir odasını değiştirmenin heyecanına kapılarak, diğer bölgeleri hiç düşünmeden dekorasyona başlar. Acele etmeyin ve tüm planınızı yapmadan işe koyulmayın. Bir oda için düşündüğünüz mobilyalar, daha sonra dekore edeceğiniz evin geri kalan odaları ile uyum göstermeyebilir. Genele odaklanarak, ev dekorasyonunu bir bütün olarak düşünün. Harcama planınızı tabiri caizse “evdeki hesap çarşıya uymaz” mantığı ile yapın. Aklınıza gelen yeni fikirler ve elde olmayan aksaklıklar yüzünden çıkabilecek ekstra masraflar için bütçenizde bir bölüm ayırın. Böylece can sıkıcı birkaç detay yüzünden evinizin dekorasyonunu yarım bırakmak zorunda kalmamış olursunuz. Dekorasyon sürecinde yapılabilecek basit işler için ailenizden yardım istemekten çekinmeyin. Böylece diğer harcamalarınız için bütçenizde tasarrufa gitmiş olursunuz. Yenilenen evinizde yaşayacak olan onlar olduğundan, aile fertlerini dekorasyon işlerinde kullanmak oldukça yararlı olacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.