Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya, Ofis

Ev-Ofis dekorasyonu için fikirler

6 Haziran 2012 2.623 kez okundu Yorum yapılmamış

Teknolojinin hayatın her alanına girdiği günümüzde, her geçen gün daha çok insan bilişim sektörüne yöneliyor ve uluslararası birçok firma ile internet üzerinden iletişim kuruyor. Çoğu insan için sabahın erken saatlerinde kalmak ve işe gitmek için hazırlanmak büyük bir sorun olduğundan, işlerin eve taşınmasını ve ev konforunda çalışmanın rahatlığını düşünmek dahi insanı rahatlatmaya yetiyor. İnternetin dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanılması ile ev-ofis tasarımları ile tüm işlerin ev ortamından yürütülmesi mümkün olurken, insanlar günümüzün en değerli kavramı olan “zamanı” dilediği yönetme imkanına sahip oluyor.

Küçük şirketler için ideal bir başlangıç olarak görülen ev-ofis sistemi, doğru dekorasyon ile buluştuğunda ofis ortamlarını aratmayan tasarımların hayata geçmesini sağlıyor. Evin bir köşesini ya da tercihen belirli bir odayı ofise dönüştürmek, evde de tıpkı iş ortamında olan ciddiyetle çalışılmasını sağlayacaktır. Ev-ofis dekorasyonunda bazı küçük detaylara dikkat ederek son derece şık görünen ve daha da önemlisi rahat bir şekilde çalışmanızı sağlayacak alanlar yaratabilirsiniz.

Ev-ofis dekorasyonunda öncelik tercihiz estetik şıklıktan yana değil, rahatlık ve huzurdan yana olmalıdır. İş yerinizi eve taşıdığınızda çalışacağınız mekanın ilk önce size huzur vermesi ve işinizi tam konsantrasyonla yapabilmenizi sağlaması gerekir. Bu aşamada mobilyalar kadar kullanacağınız ekipmanların da doğru seçilmesi gerekir. Depolama üniteleri, elektronik cihazlar, büro mobilyaları gibi temel ev-ofis öğeleri için yeterli alana sahip olmanız kadar önemli olan bir diğer konu da, kendinize “nefes alacak” boş alanlar da bırakmanızdır. Ev-ofis tasarımların dar alanlara birçok farklı dekorasyon ünitesinin sıkışması ruhunuzun da çabuk sıkılmasına neden olacağından, havadar bir alan oluşturmaya gayret gösterin.

Ayrıca eğer ev-ofis için ayrı bir oda ayıramıyorsanız herhangi bir odanın belirli bir bölümünü kendinize ayırarak işlerinizde başarılı olacağınızı zannetmeyin. Mutfak ya da misafir odası gibi evin yoğun olarak kullanılan bölümlerinde ya da bu alanlara çok yakın yerlerde kuracağınız ev-ofis, işlerinize tam anlamıyla konsantre olmamanızı sağlayabilir. Her ne kadar ev-ofis tasarımında oldukça rahat mobilyalar seçerek geniş bir alan oluştursanız da, gürültüsüz ve sakin bir ortam olmadan işinizi tam verimle yapamazsınız. Bu nedenle ev-ofis için mümkün olduğunca kendi kendinize kalabileceğiniz ve gerek insan trafiğinden gerekse de gürültü kirliliğinden uzak alanları seçmeniz de yarar var.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.