Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya, Ofis

Ev ofis mobilyaları

5 Şubat 2012 3.207 kez okundu Yorum yapılmamış

Gelişen teknoloji ile birlikte evden ofis işleri yapmak, evden çalışmak cazip bir hale geliyor. Yapılan işler ofise gitmeye gerek kalmayacak işler ise evlerin bir bölümü ofis olarak dekore edilebiliyor ve ofis çalışmaları evden yapılıyor. Ayrıca trafik sorunu yaşanmıyor, yolda  zaman kaybı olmuyor.

Evde çalışmak için evin bir köşesi ofis olarak dekore edilecekse, kullanılacak ofis mobilyalarının fazla yer kaplamayan, ev dekorasyonuna da uyabilecek mobilyalar olmalıdır. Fonksiyonel ofis mobilyaları ile ev ofis tasarlamak zevkle çalışmayı sağlıyor. Ev ofis mobilya seçiminde kullanılacak mobilyaların işlevsel olması ve şık durması ilk sırada geliyor.

Ev ortamında çalışmak için ihtiyaç duyulan mobilyalar masa, koltuk, etajer ve raf olabilir. Öncelikle bu mobilyanın yerleştirileceği alanı belirlemek gerekiyor.  Özellikle gürültüsüz bir köşe seçilmelidir. Günlük yaşamdaki alışkanlıkları ve günlük görevleri de aynı ortamda yapacak şekilde seçilmelidir. Işık konumu iyi ayarlanmalıdır. Gün ışığında çalışmayı sevenler pencerelere yakın olan yerleri ofis masa ve sandalyesi yerleştirmek için seçebilir. Verimli çalışmak için  seçilecek mobilyaların ergonomik olmasına dikkat edilmelidir. Masa seviyesi, ışık seviyesi iyi ayarlanmalıdır. Çalışma sırasında el altında bulunması gereken şeyler varsa onlar için fonksiyonel bir dolap veya etajer hemen masanın yanına yerleştirilmelidir. Yine aynı şekilde duvara yapılan raflar da ihtiyacı karşılayacaktır. Yerleşim düzeninde bu raflara yakın şekilde düzenleme yapılmalıdır.

Ev ofis ortamında çalışırken çay, kahve gibi içecekler tüketilirken kullanılacak bardak ve fincanların konulması için küçük bir sehpa da hazırlayabilirsiniz.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.