Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Bahçe

Evcil hayvanlar için dekoratif yaşam alanları

4 Aralık 2011 3.280 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekorasyon sanatı ihtiyaç ve zevklere göre zaman içerisinde her türlü aksesuarı şık tasarımlarlarla buluşturmaktadır. Bu sanat çocuklarımız, sevdiklerimiz ve bizlerin tercih ve isteklerine göre değiştiği gibi hayatımız da en az çocuklarımız kadar değer verdiğimiz ev hayvanlarımız içinde üretilmektedir. Yeni teknoloji ve modern tasarımlar can dostlarımızın hayatımızdaki önemini şık tasarımlarla birleştiriyor. Gerek bahçe gerekse evlerimizin içinde her odaya uygun olarak tasarlanıp üretilen aksesuarlardan bazılarına göz atalım

Akvaryumlar: Evinizde oturma ve yatak odalarına ayrı güzellik katan mavi tasarım harikalarıdır. Kolay beslenmesi, doğal güzelliği ve gürültüsünün olmaması nedeniyle çoğu evde tercih edilen akvaryumlar dekorasyon sanatı içerisinde değerlendirildiklerinde karşımıza kısmen veya tamamen akvaryum olan duvarlar, duvara lamba modeli ile asılmış küçük akvaryumlar veya tavandan sarkan modelleri ile evlerimize farklı bir hava katmaktadır. Mavinin rahatlatıcı etkisinin balıklar ile bütünleştiğinde stres alıcı, ferah bir ortam sağlayan aksesuarlar özellikle çalışma ve oturma odalarında kullanılır. Akvaryumların tek dezavantajı kirlendiklerinde hem içerisindeki balık açısından hem de görsel olarak dekorasyonun tamamına zarar verecek görüntü oluşturacak olmasından temizlenmesinin yapılması gerekliliğidir.

Köpek kulübeleri ve kedi evleri: Bahçe dekorasyonu içerisinde değerlendirilebilecek olan kulübeler tasarımlar bakımından bahçenin kullanım alanına göre değişiklik gösterir. Klasik bahçelerde ahşap, tarihsel bahçe dekorasyonlarında taştan malzemeler kullanılarak tasarlanırlar. İnsanın en iyi dostu unvanını kazanmış olan can dostlarımızın rahatlığı da önemsenmiştir. Kulübelerin onların evleri olmasından dolayı ev şekilli tasarımlar ilgi çekmektedir. Özellikle kendi ev modelinizin küçültülmüş modelinin bahçenizde can dostunuzun evi olarak kullanılması son zamanlarda ilgi gören tasarımlar arasında bulunmaktadır. Köpeklere göre boyutları ve gürültüden uzak hayvanlar olmaları nedeniyle gidilen yerlere götürülmesi mümkündür. Çoğunluğumuz tarafından evlerde beslenen kedilerin tasarımları rahat taşınabilmesi üzerine kurulmuştur.

Kuş kafesleri veya evleri: Dekorasyon alanı olarak hem iç hem de bahçe dekorasyonu alanına giren kafes veya evler bulundukları mekana göre tasarlanır. Odalarda kullanılan modelleri genelde kafes olarak değerlendirilir. Kafes rengi dekorasyona uyum gösteren renklerde olur ve oda boyutuna, içerisindeki kuş sayısı ve cinsine göre değişir. Bahçe dekorasyonları genelde evcil olmayan ama bahçemizde olmasından dolayı doğa ile baş başa olduğumuzu hissettiğimiz kuşlar için tasarlanır. Genellikle doğal ortamları ağaç dallarının arasına rahatça yuva yapabilecekleri ev modelleri şeklinde tasarlanmış tasarımlardır.

Ev hayvanlarımız için görselliğin ikinci planda olduğunu ve yaptırılacak, alınacak olan aksesuarın asıl amacının dostlarımızı rahat ettirecek şekilde dizayn edilmesi gerektiğini unutmamalıyız.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.