Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Evde masaj koltuğu olur mu?

4 Mayıs 2013 2.409 kez okundu Yorum yapılmamış

masaj koltugu 1Son dönemlerde artan stres miktarı, strese bağlı rahatsızlıklarda da artışa neden olmaktadır. Kas gerginlikleri bu rahatsızlıklarından en sık görülenidir. Fibromiyalji gibi ileri kas sendromlarının da görülme oranı büyük ölçüde artmıştır.

Fibromiyalji boyutuna varmış olmasa bile kas gerginliklerinden muzdarip birçok kişi bulunmaktadır. Bu kişilerin rahatlayabilmek için en yaygın başvurdukları yol ise masajlardır. Masaj şekillerinde de artan talep nedeni ile birçok çeşit uygulanmaya başlamıştır. SPA, Thai masajı, refleksioloji masajı, Shiatsu masajı, Tui Na masajı, aromaterapi mesajı, reiki masajıi, İvseç masajı, vb. birçok masaj türüne rastlamak mümkündür. Ancak, bu masaj türlerine bazen zaman, bazen de maliyet nedeni ile ulaşabilmek mümkün olmadığından, alışveriş merkezleri gibi alanlarda görmeye alışık olduğumuz jetonlu masaj koltuklarına rağbet artmıştır. Peki bu masaj koltuğunun keyfini, evimizin konforunda yaşamak mümkün müdür?masaj koltugu 2

“Ev tipi masaj koltuğu” şeklinde tabir edilen masaj koltukları evlerdeki yerini almaya başlamıştır. Bütçe açısından henüz çok makul seviyelere tam olarak inmemiş olsa da bu masaj koltuklarına farklı fiyat seçenekleri ile sahip olmak yine de mümkündür. Ev tipi masaj koltuklarına kazandırılmış olan robotik sistem, kişinin kas kıvrımlarını, gerginliklerini algılayıp, hafızaya alır.  Uyguladığı programlar ile de farklı tipte masajları beden uygular.

Masaj koltukları her ne kadar ev tipi olsalar da ebatları normal bir koltuk ile kıyaslandığında hala çok büyük kalmaktadır. Bu büyüklükte bir eşyayı salon dekorasyonunuza zarar vermeden evimize dahil edebilmek için bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir:masaj koltugu 3

  • Farklı renk seçenekleri ile sunulan masaj koltuklarını salon dekorasyonunuza hakim olan renk ile uyumlu şekilde seçin. Salon dekorasyonunuza iki renk hakim ise bu renklerin açık olan tonu ile uyumlu hale getirirseniz, göz alan bir konumda olmasını engelleyebilirsiniz.
  • Masaj koltuğunu yerleştirdiğiniz alanda koltuğu yalnız bırakmaya, farklı eşyalar ile etrafında kalabalık oluşturmamaya dikkat edin.
  • Masaj koltuğunuzu aynı zamanda TV koltuğunuz olarak konumlandırırsanız ikinci bir koltuk ihtiyacınızı ortadan kaldırarak gereksiz kalabalığı engelleyebilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.