Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Duvar

Evinizde yapabileceğiniz saat tasarımları

28 Ekim 2011 3.742 kez okundu Yorum yapılmamış

Son dönemlerde bilmem sizin de dikkatinizi çekiyor mu giyimde, kuşamda, dekoratif ev eşyalarında, günlük kullanılan ev gereçlerinde her şeyde tasarım modası başladı. El havlusundan başlayıp da ki çay bardaklarına kadar uzanıyor bu tasarımlar.

Fabrikasyon olan, birbirinin aynısı olan aksesuarlara olsun, kullanılan küçük veya büyük eşyalara olsun artık kimse dönüp bakmıyor. Sanırım hepimiz özel olduğumuzdan kullandığımız nesnelerin de özel olmasını istiyoruz. Çünkü bir başka sen yoksun veya bir başka ben yokum bu dünyada. Sen de teksin ben de tekim. Ben bu düşünce nedeniyle kişiye özel tasarımların önemsendiğini, revaçta olduğunu düşünüyorum. Ya sizce? Kişiler istedikleri tasarımlar için kişisel isteklerini belirtiyor, kendine ait bilgiler veriyor. Bu bilgiler hoşlandıkları renk desen şekil gibi şeyler oluyor. Bu bilgilerden yola çıkılarak tasarımlar gerçekleşiyor ve kişi istediği şeye, hayal ettiği şeye sahip oluyor. Bu şey sözcüğünün yerine siz istediğiniz sözcüğü yerleştirin.

Televizyonda motosiklet tasarımını izlerken gözüm duvarda duran saate takıldı. Saat tasarımlarının güzel olacağını düşündüm o an. Hem hepimizin yapabileceği ve sürekli kullanılan işlevsel bir ürün olduğu için bu fikir hoşuma gitti. Öncelikle yapacağımız bir saatçiden, -İstanbul’da yaşıyorsanız ki burası Karaköy olacak- saat mekanizması almak olacak. Ondan sonrası kişisel tercihlerinize göre belirlenecek. Saatin dış yüzeyini oluşturacağız. Dış yüzey için fotoğraf, cd, plak gibi objeler kullanılabilmektedir. Ahşap yüzeyler daha estetik durmakta ve üzerine tasarım yapmak daha kolay olmaktadır. istediğiniz şekilde kesilip boyanabilir, üzerine resim yapılabilir yada resimler yapıştırarak dekoratif görüntüler yaratabilirsiniz. Rakamlar ise kırtasiyeden yapışkan çıkartma olarak alınabildiği gibi kendinizde uygun kalemle yazabilirsiniz. Size esinlenebileceğiniz birkaç duvar saati tasarımı sunuyorum.


Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.