Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Evinize mini bar yapın

23 Eylül 2011 4.441 kez okundu Yorum yapılmamış

Öncelikle nedir bu minibar?  Mini bar, genellikle amerikan tipi mutfaklara kurulan , misafirleriniz ve kendiniz için kurduğunuz ev barıdır.  Yeni evlenecek birçok çiftin de evinde olmasını istediği ayrıntıdır.

Mini barlar genellikle mutfak ve oturma odasının kesiştiği yere (Amerikan Tipi) kurulur.  Ya da bir oda bu işe  pekala ayrılabilir. Zevk ve isteğe göre birçok çeşiti yaptırılabilir, yapılabilir.

Klasik bir mini bar için 3 adet bar taburesi yetecektir. Bunlar rahat ve tabi ki yüksek olmalıdır. Ortaya da taburelerden biraz yüksek  bir yuvarlak masa konur. Masanın yuvarlak olma sebebi, etrafına rahatlıkla koyacağımız bar taburelerinden dolayıdır.

Bir diğer lazım olan şeyse bir mini dolap. Bunu bar masamızın yakınında bir yere, örneğin duvara yaslayarak kullanabiliriz. Bu dolap sadece içki şişeleri için kullanılır. Meze, yiyecek vs konulmaz.

Birde bu işin maliyeti vardır.

  • Bar masası ortalama: 100-150 TL (küçük olanları)
  • Tabureleri: 81 TL (2 adet)
  • Mini bar dolap:  70 TL (Sinbo scw 3510)

Görüldüğü gibi abartılı bir masrafı yoktur.  Ayrıca internette 2. elde bulunabilir. Sonuçta 1 kez kurulup ömür boyu kullanılacaktır.

Buna ek olarakta çeşitli süslemeler, duvar boyaları, müzik aletleri de mini bar projenizde kullanılabilir.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.