Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Akıllı ev

Evinize uygun ses sistemi

20 Kasım 2011 2.037 kez okundu Yorum yapılmamış

Sinema veya dizi izlemek soğuk kış günlerinin vazgeçilmez hobilerindendir. Filmler aileniz, sevdiğiniz veya yalnız iken çoğunlukla birkaç yiyeceğin yanı sıra hoş dakikalar geçirmenizi sağlar. Kimi zaman bir patlamış mısır eşliğinde komedi, kimi zaman loş ışıklar altında bir korku filmi izlenenler arasındadır. Bu hobinizin daha gerçekçi olması amacıyla teknolojinin bir çok hizmeti devreye alınmıştır. Gerek 3d televizyonlar gerekse ses sistemleri sizi izlediğiniz mekanın içine kadar sokarak film veya dizinizi yaşamanızı hedeflemektedir. İşte bu ses sistemleri artık dekorasyonların içerisinde ayrılmaz bütün olarak görünmektedir.

Ses sistemleri sadece duyulan gerçekçilikleri ile değil ev dekorasyonlarında da cazip hale gelebilmesi için sürekli değişim halindedirler. Sadece hoparlör oluşan sistemler dışında ayaklı sistemler veya kolon sistemlerde seçilebilecek seçeneklerdendir. Küçük bir odada bu hobinizi yerine getirecekseniz hoparlör yeterli gözükeceği gibi daha geniş yapılarda ayaklı veya kolon ses sistemleri tercih edilmelidir.

Dekorasyon içerisinde seçmiş olduğunuz ses sisteminin renginin arka plan renge aykırı olması dekorasyon bütünlüğünün bozulmasına neden olur. Teknoloji’nin verdiği hizmetlerde artık her ses sisteminin her rengini bulabileceğiniz için bütünlüğü korumanızda zor olmayacaktır. Mavi tonlarda bir odanın içerisinde kırmızı tonlarda bir ses sitemi koymak dekorasyonun sadece bu parçalar nedeniyle bozulmasını sağlar. Uzmanlar açık tonlardaki bir mekanın içine eğer sistem saklanmayacak ise yine açık tonlarda kullanılmasını tavsiye etmektedirler. Evinize duvar rengi, tablo veya küçük bir biblo bile seçerken resmin tamamı düşünülüyor ise aynı kural teknolojik aletlerin seçiminde de geçerli olmalıdır.

Ses sistemi seçilirken sadece dekorasyondaki yeri değil aynı zamanda vereceği gerçeklik hissinin şiddeti yani gücüde göz önüne alınmalıdır. Geniş mekanlarda oturma grubunun uzağına konulan sistemlerin gücü  duvarların yapısına göre artar veya azalabilir. Bu nedenle gerçekliği tam olarak hissetmek amacıyla ses sistemlerinin bulunacağı yerleri seçmeden önce birkaç kez farklı yerlerde hem dekorasyon hem de ses gücü açısından bulunmasının denenmesi gerekir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.