Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Evinizi kışa hazırlayın

6 Kasım 2012 1.226 kez okundu Yorum yapılmamış

Kış mevsimine girmeden, evlerin eksikliklerini ve küçük de olsa sorunlarını halletmenin tam zamanı. Yağmur, fırtına ya da kar yağışları tam olarak başlamadan, evinizde halletmeniz gereken, sonra yaptırırım dediğiniz bazı ufak detaylar daha sonra size sıkıntılı bir süreç yaşatabilir. Bunlara erkenden çözüm bulmanız, ileride size ciddi sorunlar olarak dönmesini engelleyecektir. Sorunları büyümeden halletmeniz, evinizde hasarların oluşmasına, belki de görünümünde oluşabilecek bazı bozukluklara karşı önceden önlem almanızı sağlayacaktır.

Evlerinizin en önemli noktalarının başında gelen pencerelerinizi kontrol edin. Kapanmayan ve arızalı olan pencerelerinizi tamir ettirin. Yine, pencerelerinizdeki deformasyona uğramış olan contaları değiştirin. Pencerelerinizde panjur varsa, sorunu olan panjurlarınızı kontrolden geçirin. Çalışmayan, arızalı olan panjurlarınızı tamir ettirin ve genel bakımlarını yaptırın. Bina dışında veya dış cephenizde sıva çatlakları varsa, bu çatlakları kapattırın, çünkü yağmur veya kar yağdığı zaman, dış cephede olan çatlaklardan evin iç kısmına sirayet edebilecek su ve nemi engellemelisiniz. Bu durum, içeride boyalarınıza ve duvarınıza zarar verebilir. Kış aylarında, neredeyse hiç durmadan çalışan kombi ya da kalorifer sistemlerinizi kontrol ettirin. Bacalı kombi kullanıyorsanız, kullanmaya başlamadan önce bacanızı temizletin. Kombinizi kışa hazırlamak için genel bir bakımdan geçirtin. Radyatör veya kalorifer peteklerinizi kontrol ettirin. Hava yapmış olabilirler, havasını aldırarak gerekirse su takviyesi yaptırın. Vanalarını tek tek kontrolden geçirin, akan veya bozuk olan vanaları değiştirin ya da tamir ettirin. Müstakil bir evde oturuyorsanız, evinizin çatısını yağmurlar öncesinde mutlaka kontrol ettirin. Kırık ya da hasarlı kiremit ve shingle gibi diğer çatı kaplamalarınız varsa, değiştirin ve tüm bakımlarını yaptırın.

Kış mevsiminde, çok daha huzurlu ve konforlu bir ortamda yaşamak istiyorsanız, sizin için derlediğimiz bu konularda mutlaka bir çalışma gerçekleştirin. Aklımıza gelmeyen ancak sizin düşündüğünüz başka konular da varsa, onları da gözden geçirmenizde yarar var. Büyük özenle aldığınız eşyalarınızı ve evinizin dekorasyonunu korumak adına, yapılması gereken bu tür konuları halletmeniz kendi yararınıza olacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.