Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel, Manşet

Evinizin değerini nasıl arttırırsınız?

25 Eylül 2014 5.081 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekoratif anlamda evinize lüks ve endamı katarak, evinizin daha fazla fiyattan satılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey, kendinize soru sormanız. Evinizin hangi kesime satmak istiyorsunuz? Elde etmek istediğiniz gelir ne kadar? Bunları düşündükten sonra, satmayı planladığımız kesimin ev ihtiyaçlarının ne olduğu ve evlerde neleri görmek istedikleridir. Bunun için son trendleri öğrenebilir ve bunları evinizde uygulayarak, daha fazla fiyattan satılmasını sağlayabilirsiniz. Nelerin son trend olduğunu veya sattığını öğrenmek için emlak çalışanlarına danışabilirsiniz.sektörel-27

Tüm bunları yaptıktan sonra, evinizi küçük dokunuşlarla düzenlemeli ve fiyatını arttırıcı tamir ve bakım yaptırmalısınız. Öncelikle evlerinizin kırık ve dökük taraflarını halletmeniz gerekir. Kimse alacağı evin camının çatlak olmasını istemez sanırım. Bunun yanında evin derli ve toplu olması gerekir. Yani odaların hijyen ve temiz olması, bakıcının gözünde söyleyeceğiniz değere  uygun olmasını sağlar. Tadilat ve dekoratif dokunuşların en fazla olması gereken noktaların, banyo, tuvalet ve mutfak olduğunu unutmayın. evlerin en çok bakılan yerleri ve kararı etkileyen tarafları, mutfak, banyo ve tuvalettir. Özellikle hanımların bu konulara çok dikkat ettiği aşikar bir durumdur. Bu nedenle evini iyi bir fiyata satmak isteyenler, bu kısımlara önem vererek, son dekorasyon uygulamalarıyla, bu kısımların daha lüks görünmesini sağlamalılar.

Banyoların klasik dekorasyon versiyonundan çıkarılması, evin değerini arttırmak için önemli bir durumu ifade eder. Mutfağın boyutuna göre L tipi veya ada tipi yapılması, evin havasının biranda değişmesini sağlar. Alıcı içinde etkileyici bir sunumun etkisinde kalınmasına neden olur. Tuvaletlerde evleri satın alacaklar tarafından en çok dikkate dilen yerler. Bu bölgeye de dekoratif bir estetik kazandırılması lazım. en azıdan lavabo ve muslukların son moda takımlardan oluşması gerekir. Bunlara dikkat ederek, evlerinize değer katabilir, daha fazla fiyattan satılmasını sağlayabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.