Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Evinizin girişine işlevsel bir dokunuş gerçekleştirin

15 Eylül 2013 1.638 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerin girişleri dekoratif ahengin sağlanması açısından önemli bir alanı ihtiva etmektedir. Çünkü ilk karşılaşılan yer orasıdır. Bu nedenle misafirleriniz tarafından, evinize dair ilk kanılar orada oluşmaya başlar. Eğer siz, girişlerinizi işlevsel bir portmanto modeliyle, lüks portmantoçekici bir hale getirirseniz, misafirlerin olumlu kanaatleri girişte başlayacak ve bir tılsım gibi diğer odalarda da, bu durum devam edecektir.

Tabi ki burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki, çoğu kimse bunu hiç önemsemez. Halbuki dekorasyon için olmazsa olmaz bir kuraldır. Dikkat edilmesi gereken nokta; girişler için tercih edilecek işlevsel bir portmanto, odalarınız da ki, diğer mobilya tarzları veya renkleri ile uyumlu bir ahenk yaratmalıdır. Mesela eskitme bir tarz portmanto aldınız. Lakin diğer mobilyalarınız, eskitme değil de, daha cafcaflı bir gökkuşağı görüntüsünü andırıyor. Girişte misafirlerinizi karşılayan hava, birden değişince olumlu bir durum söz konusu olmuyor. Bu nedenle zevklerin uyumlu bir sanat eseri içerisinde, profesyonel şekilde sunulması gerekir. Dekorasyonda ki zevkiniz, alelade bir zeminde, karmaşık bir senfoniye dönüşürse, bu dekoratif bir nezaketi veya estetiği değil, bir curcunayı andırır.

Bu nedenle işlevsel bir portmantoyla girişlerinizi daha düzenli ve pratik kılacakken, dekoratif ahengin nizamına dikkat gösteren modeli alıyoruz. Burada kalitesinden de, bahsedecek olacaksak, kaliteli ve uzun ömürlü bir mobilya için, gürgen, maun, teak gibi doğal ağaçlardan imal edilen portmantoları almaya özen gösterin. Bunlar, su bazlı boya teknolojisi, İtalyan cila veya lake boyama işlemlerinden geçirildiklerinden, sağlıklıdırlar. Aynı zaman da, uzun yıllar kullanıma uygundurlar.

Kısaca işlevselliğe değinelim. Mevsimlik saklama bölmeleri burada önem kazanmaktadır. Çoklu saklamalı modeller, geniş girişler için ideal olanlardır. Ancak daha dar girişler için raylı ve aynalı modeller tercih edilebilir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.