Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Evinizin havasını yenileyin

20 Ağustos 2012 1.375 kez okundu Yorum yapılmamış

Evinizin dekorasyonunda uzun süredir herhangi bir değişiklik yapmıyorsanız, uzun süredir aynı renklerle ve eşyalarla birlikte yaşamak ruh halinizin olumsuz yönde etkilenmesine neden olabilir. Evinizin daha yüksek enerjili bir atmosfere sahip olması için küçük dokunuşlar yapabilir, yenilenen evinizde çok daha enerjik ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bunun için gözden geçirmeniz gereken ilk konu, dekorasyonun en önemli alanlarından biri olan aydınlatmadır. Ancak doğal ışığı azami seviyede kullandığınız halde yine de eviniz mat bir görünüme sahip olabilir. Kullandığınız eşyaların ve duvarların renkleri doğrudan mekan algısını etkilediğinden, ışık konusunda yapamadığınız değişimi renklere yansıtmalısınız.

Renkler üzerinde oynamak evinizdeki eşyaları değiştirmeseniz dahi mekanın daha farklı algılanmasına neden olacaktır. Mat görünümlü mekanlar için ideal çözümlerden biri de, metal aksesuar kullanımıdır. Metal doğası gereği ışığı yansıtma yeteneği yüksek bir madde olduğundan, mekanın olduğundan daha aydınlık görünmesine neden olacaktır. Doğru şekilde kullanılan metal aksesuarlar mekanda farklı ışık oyunları oluşmasına neden olarak, doğal ışığın daha verimli kullanılmasını sağlayacaktır. Duvar renklerinde sıcak renklere yönelmek de evinizin dekorasyonunda ciddi bir değişime neden olacaktır.

Tablo ve resim kullanımı ile duvarlarınızda farklı kontrastlar oluşmasını sağlayabilir ve tahmin ettiğinizden çok daha trend bir mekan yaratabilirsiniz. Canlı renklere sahip olan tablo ve resimler mekanın bir parçası haline gelerek, daha canlı bir yaşam alanı oluşmasını sağlayacaktır. Koltuklarınızı tamamen değiştirme imkanınız yoksa daha basit çözümlerle değişim rüzgarlarının etkisinden yararlanabilirsiniz. Koltuk takımlarınızın üzerine sereceğiniz renkli şallar ve kumaşlar yepyeni bir stil oluşmasına yardımcı olacaktır. Özellikle kış aylarında canlı renklere sahip olan battaniyeleri asimetrik bir şekilde koltuklarınızın üzerine yerleştirebilir ve böylece farklı bir etki oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Evinizde doğal kokulara yer vermek de çok daha iyi hissetmenize neden olabilir. Tarçın çubukları ve kurutulmuş lavanta ile doldurduğunuz cam aksesuarları yaşam alanınızda kullanarak, rahatlatıcı ve ferah bir atmosfer oluşmasını sağlayabilirsiniz. Görsel anlamda da son derece şık bir tercih olan kurutulmuş doğal ürünler, tüm duyulara hitap eden bir dekorasyon tarzı yaratmanızı sağlar. Kokulu mumlar da son derece farklı bir seçim olabilir. Evinizde doğal çiçeklere yer vererek doğanın en güzel renkleriyle mekanın hareketlenmesini sağlayabilir, çiçek bakımını yeni bir hobi haline getirebilirsiniz.

 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.