Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Evlerde galvaniz şıklığı

9 Mayıs 2012 3.172 kez okundu Yorum yapılmamış

Son zamanlarda çarşı pazar gezdiyseniz, galvaniz eşyalar dikkatinizi çekmiştir. Çinkonun sıcak daldırma yöntemi ile ayrıştırılmasına galvaniz deniliyor. Galvaniz özellikle bahçe aksesuarlarında kullanılıyor olsa da, 2012 yaz sezonunda galvaniz her yere girecek gibi gözüküyor. Sulama kapları, çiçek saksıları, irili ufaklı mumluklar, dekoratif insan ya da hayvan şekilli objelerden almadan edemiyorsunuz.

İnce yapısı ve estetik duruşuyla evlerin içine kadar girdi galvanizler. Özellikle antre süslemeleri için fazlaca alternatifi mevcut. Üzerine kağıt kaplama nostaljik esintili figürler ya da yine pastoral çiçekler doldurulmuşlar. Bu galvaniz sepetlerden bir tane edinip, içine çok güzel bir yapay çiçek aranjmanı yaptırabilirsiniz. Bu aranjman kapının hemen karşısındaki konsolun üzerinde misafirlerinize merhaba diyebilir.

Galvanizin tercih edilmesindeki en önemli unsur, hafif oluşudur. Temizliğini yaparken, eğilip bükülmenize ve onca iri gövdesine rağmen tüy gibi hafif olduklarından dolayı zorlanmanıza gerek kalmayacaktır. Demir ve çeliğe benzemesine rağmen, hafifliği bir alternatif oluşturuyor.  Ayrıca galvaniz objeler rahatlıkla boyanabilir, dilediğiniz renge bürüne bilirler.

Galvanizin bahçe aksesuarı için tercih edilmesinin en önemli nedeni, pasa karşı dirençli olmasından kaynaklanıyor. Yağmur ve neme karşı dayanıklılığından dolayı, bahçenizde sulama sırasında bile galvaniz eşyalarınızı kaldırmak zorunda kalmazsınız. Ama siz yine de, kışın zorlu hava koşullarına ayak uyduramayacağını aklınızda bulundurun. Yoğun yağışlı zamanlarda sudan, yağmurdan korunmasını öneririz. Eğer üzerlerine kağıt kaplama geçilmişse, mutlaka sudan korumanız gerekiyor zira su, zamanla kaplamasını hasara uğratacak ve kabartacaktır.

Demir kadar ağır değiller ama demir kadar da dayanıklı değiller. Bu sebeple galvanizleri sadece aksesuarlarda tercih edin. Sürekli kullanım zamanla eğilip bükülmelerine sebep olacaktır. Bisiklete binmiş bir kız figürü, kocaman bir pastoral saksı, sulama kabı şekli verilmiş sürahiler, ayaklı çiçek motifleri, her biri galvanizden yapılmış ve bahçelerinizi ya da evlerinizi süslemeyi bekliyorlar.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.