Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Ofis

Evlerde ofis organizasyonu

7 Temmuz 2012 2.190 kez okundu Yorum yapılmamış

Belki evinizde çalışıyorsunuz, belki de evde bir ofis kurarak hafta sonları kendinizi dinlemek istiyorsunuz, bu tamamen kişiliğiniz yansıtan uygulamalardır. Bir ev ofisi, maceraperest ve sıcak olmalıdır ki sizi kendine çekebilsin.

Çalışma odanı için evinizde yer bulamıyorsanız, büyük olan odanızdan birini bölebilir ve şık bir çalışma odası yaratabilirsiniz. Bir balkonunuzu cam kaplama yaparak, çalışma odası haline getirebilirsiniz. Her şekilde de, yapılması gereken, rahatlığın ön planda olduğu çekici ve sıkmayacak bir tasarımdır. Eğer evinizde fazladan bir odanız varsa, yapılacak ilk şey duvarları boyamaktır. Boya tonları olarak, soft renkler kullanmak ve diğer eşyalar ile çalışma odasını renklendirmek mantıklıdır. Çalışırken, gözünüzün ve beyninizin yorulmaması için de idealdir. Yeşil ve toprak tonları, bambu, badem rengi, hafif sarı tonları yormayan ve rahat ettiren tonlardır.  Çalışma masanızı seçerken, duvar renklerinizi de düşünerek ağaç, metal ve ferforje gibi pek çok seçenekten birini seçebilir, hoşlandığınız ve ilgilenmekten zevk aldığınız resim, fotoğraf ve aksesuarları kullanabilirsiniz. Eski bir harita, deri saklama kutuları, bir bonzai tarzı saksı bitkisi, şapkalar, koleksiyonlar, duvarlarda dolaplar ve kitaplar ile hazırlanan bir çalışma odası dekorasyonu, oldukça dikkat çekici olmaktadır. Hiçbir kurala uymak zorunda değilsiniz, yeter ki sizi ve kişiliğinizi yansıtsın, rahat ettirsin. Bir köşeye gizlenen çalışma odaları, Asya esintili minimalist bir çizgiyle, zebra desenli bir kilim ve hoş yastıklarla çok çekici olabilmektedir. Bambu rengi ve badem rengi boyanmış duvarlar ile yumuşak ve elit doku ekleyebilir, rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Çalışma odalarındaki istediğiniz etkiyi zerafet, klasik ve modern tasarımlarla yaratabilirsiniz. Önemli olan, oda metrekaresine uymak ve tıklım tıkış bir oda yaratmamaktır. Eğer home ofis çalışıyorsanız, size tavsiyemiz biraz daha ciddi bir oda yaratmaktır. Çünkü çalışma ciddiyetinde olan bir odaya girince, psikolojik olarak daha düzenli çalışacağınızı siz de fark edersiniz. Eğer, sadece internette çalışmak ve kitap okuyup kendinizi dinlendireceğiniz bir oda yapıyorsanız, kuralınız yoktur sadece rahat edin ve odadan sıkılmayın yeterlidir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.