Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Evlerde sauna keyfi

2 Ağustos 2012 2.634 kez okundu Yorum yapılmamış

Eskiden evlere sauna yaptırmak lüks sayılmaktaydı, bundan dolayı da saunalar daha çok spor salonlarında, otellerde veya SPA merkezlerinde bulunmaktaydı. Saunaya girmek isteyenler buralardan faydalanmaktaydı. Artık, gelişen teknoloji ve üretim tekniklerine bağlı olarak bu durum değişmeye başladı. Ev tipi saunalar gerektiğinde merdiven altına, banyo ya da ikinci tuvaletlere ve yatak odalarına dahi kolaylıkla uygulanabiliyor.

Saunalar, vücuttaki toksinlerin atılmasına, hücreleri yenilemesiyle vücut derisinin daha geç yaşlanmasına oldukça büyük katkı sağlıyor. Günümüzde saunalar, her eve uyum sağlayan modelleri ve uygun fiyatlarıyla her isteyenin beğenisine sunulmakta. Evinizde atıl duran ya da boş duran küçük bir alanınız varsa, siz de ekonomik fiyatlı bir sauna sahibi olabilirsiniz. Sauna, insan sağlığına yaptığı katkılardan ötürü çok faydalı bir uygulama. Günün istediğiniz saatinde gireceğiniz saunada, derinizin üzerindeki tüm gözenekler açılmakta ve vücudunuz nefes almaktadır. Dolayısıyla, cildinizin sağlıklı, pürüzsüz ve canlı kalmasını sağlamaktadır. Uzmanların görüşlerine göre sauna, başta romatizmal rahatsızlıklar olmak üzere, pek çok eklem ve diğer ağrı çeşitlerinde olumlu yönde etki ediyor. Düzenli sauna kullanmak yorgunluk, uykusuzluk, stres ve bitkinlik gibi birçok olumsuz durumu da ortadan kaldırıyor.

Eviniz için düşündüğünüz saunanın montajı ve uygulaması için, çok geniş alanların olmasına gerek yok. 1 metrekareden başlayan modelleri ile çok küçük alanlarda bile uygulanabilmekte. Bunun için de çok fazla zaman gerekmiyor, yaklaşık 30 dakika bilemediniz 1 saat içinde montajı yapılabiliyor. Ev tipi saunalar, enerji sarfiyatı açısından da oldukça tasarruflu. Bir SPA merkezinde gideceğiniz tek seferlik sauna bedeline, kendi evinizin konforunda günde iki saatlik kullanımla, bir ay rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Ev tipi saunalar, tost makinesi veya ütü kadar enerji harcamalarıyla oldukça tasarruflu. Mevcut sauna uygulamalarında, bazı teknolojik unsurları da ekletmeniz mümkün. İsterseniz saunanıza CD çalarlı bir müzik sistemi veya DVD player ekletebilir, keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.