Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Evlere yaz ferahlığı

3 Haziran 2012 1.562 kez okundu Yorum yapılmamış

Okulların kapanmasına çok az kaldı, yazlıklara gidilmeye başlanacak. Kışın koşuşturmacası gibi olmayacak hiçbir şey, çocuklar evde koşuşturacak, belki de sizin ve eşinizin iş durumuna göre aylarda evinizi boş bırakıp yazlıklarınıza geçeceksiniz.  Evinizi az da olsa rahatlatmaya ne dersiniz?

Yaz ferahlığını evlere taşıyın. Salondaki koltuk takımlarınızın üzerine beyaz ya da krem buldan kumaşlar serin ve aydınlık bir atmosfer yaratın. Evdeki tüm halıları kaldırın ve kışa girmeden evvel halı yıkatmaya vererek temizlenmesini sağlayın. Polarlı, yünlü ağdalı her eşyayı dolaplara kaldırın. Yere sadece ufak etnik bir kili serebilirsiniz.

Balkonlarınızı depolama alanı olarak kullanmaktan vazgeçin. Hemen gidip güzel bir bahçe mobilyası alın ve balkonunuza yakışır bir ortam sağlayın. Hasır ya da tik bir bahçe mobilyası, balkonunuza çok yakışacaktır. Kuş kafesleri fenerler, canlı bitkilerle balkonunuzu süsleyin. Güneşin konumuna göre akşam yemeğinizi ya da sabah kahvaltınızı balkonda yapın, evlere girmeyin. Uzun yaz gecelerinize eşlik edecek mumlar için, güzel mumluklar alın.

Yatak odalarınıza pike zamanı geldi. Olabildiğince açık tonlarda seçeceğiniz pike takımlarını kullanın. Yataklarınızın üzerini bol bol renkli yastıklarla süsleyin. Çocukların odalarını olabildiğince çok havalandırın, tüm kış boyunca okulda yaşadıkları stresten arınmaları için beraber yapabileceğiniz aktiviteleri tercih edin.

Evinizin her masasının üzerine canlı güzel çiçek buketleri yapın. Lavanta, kekik, fesleğen gibi koş kokuları aranjmanınızda kullanın.  Çocuklar yazın çok fazla abur cubur yemeye başlarlar, yaz mevsiminin en büyük nimetlerinden olan bol meyveli tabaklar hazırlayıp, sürekli ellerinin altına, tüketmeleri için yerleştirin.

Canlı, ferah, dinamik bir yaz mevsimi geldi. Eviniz sizin mabediniz, yuvanız. İçinizden geldiği gibi her türlü ferah değişikliği uygulayın, özellikle serin duşlar sonrasında, aromatik yağlarla vücudunuzu nemlendirin. Banyolarınızdan güzel tütsü kokuları yükselsin.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.